Олена Сердюк, Луганська область
№ 58. 17 грудня 2004 року, стор. 7

Торік на ім'я Президента України надійшов лист від батьків учнів середньої школи N 12 міста Антрацита Луганської області. Мешканці селища Щотове (саме в ньому розташована ця школа) турбувалися з приводу аварійного стану шкільної споруди. Їх занепокоєння було зрозумілим: куди подінуться 600 учнів, якщо влада вчасно не зреагує на проблему? Адже відстань до найближчої середньої школи - понад десять кілометрів...

Спровокувало надзвичайну ситуацію обвалення перекриття їдальні, прибудованої до головного корпусу. За три місяці з'явилися численні тріщини і в основній будівлі. Як з'ясувалося під час експертизи, до біди призвела недбалість будівельників, що звели цю споруду ще в 1964 році.

Відповідаючи на звернення мешканців селища Щотове, Луганська облдержадміністрація надіслала до Адміністрації Президента України два листи. Перший підписав тодішній заступник голови облдержадміністрації Володимир Грищенко, який про відновлення шкільної їдальні й не згадав, а щодо спортивного залу повідомив: "Ремонтні роботи планується закінчити до 1 жовтня 2003 року".

Другу відповідь - у грудні минулого року - дав нинішній заступник голови облдержадміністрації Володимир Просін. Він повідомив, що фінансування капітального ремонту спортивного залу, переходу та відновлення їдальні здійснюватиметься за рахунок видатків місцевого бюджету. Термін виконання ремонтних робіт у відповіді не визначений.

Минулий навчальний рік школа розпочала вчасно. Луганською облдержадміністрацією було вжито невідкладних заходів щодо ліквідації надзвичайної ситуації. З резервного фонду обласного бюджету на ремонтні роботи виділили 200 тис. грн, ще 89 тис. грн - з міського. Навчальний корпус капітально відремонтували, зробили тепловий захист опалювальної системи і частковий ремонт спортивного залу.

Що ж маємо нинішнього навчального року? Їдальня не відремонтована, спортивний зал - частково. Міський голова В'ячеслав Саліта прокоментував ситуацію так:

  • Ремонтні роботи не проводилися через відсутність коштів. Міськрада не приймала рішення щодо їх виділення з Держбюджету-2004. Маємо надію на кошти від приватизації одного з великих об'єктів. Вони дадуть змогу закінчити ремонт спортзалу і збудувати нову їдальню - на це місто має витратити понад мільйон гривень. Повний ремонт завершиться наступного року.

Тож і школярам селища Щотове, і їхнім батькам залишається лише одне: сподіватись на благополучний фінал приватизаційного процесу, який має забезпечити необхідну суму на ремонт. Нині ж учні обідають у шкільному буфеті сухим пайком - пиріжками, бутербродами та чаєм...