Лариса Севостьянова, Київ
№ 55. 8 грудня 2004 року, стор. 8

Нещодавно на сцені Національного академічного театру української драми імені І. Франка актори легендарного московського театру "Современник" зіграли дві гучні п’єси: "Солодкоголосий птах юності" за твором Т. Вільямса у постановці культового режисера К. Серебреннікова та "Біси" за романом Ф. Достоєвського у постановці всесвітньо відомого польського режисера А. Вайди.

Цьогорічні гастролі "Современника" - майже ювілейні. Взимку виповнюється п’ять років театрального роману киян із акторами театру. Цих зустрічей із нетерпінням чекали столичні театрали та гості міста.

Художній керівник театру, народна артистка СРСР Галина Волчек відверто зізналася журналістам, що завжди, коли постає питання, куди поїхати з гастролями: чи за кордон, чи до Києва, актори одноголосно обирають нашу столицю.

Незважаючи на політичну ситуацію, що склалася в Україні, театр "Современник" не збирався відміняти гастролі.

  • Це було б не правильно при нашому ставленні до вашого міста, вашої держави й вашого глядача, з яким у нас склалася взаємна любов, - категорично заявила Галина Волчек.

Головні ролі у п’єсах виконують відомі російські актори Марина Нєйолова, Олена Яковлєва, Ігор Кваша, Сергій Гармаш, Юрій Колокольніков.

Марина Нєйолова розповіла, що давно мріяла про таку роль, яку зіграла в "Солодкоголосому птаху юності". Вона зовсім не відчула того непорозуміння поколінь, працюючи із молодим модерним режисером Серебренніковим, а, навпаки, як сама зізналася, отримала насолоду від репетицій. Актриса повністю задоволена роллю.

Відносно постановки п’єси "Біси", то це давня мрія Анджея Вайди, зазначила Галина Волчек.

  • Він давно хотів поставити цей твір мовою оригіналу, і коли запропонував це зробити "Современнику", то питань навіть не виникало. Галина Борисівна вважає, що завжди твори класиків літератури Чехова, Пушкіна, Достоєвського будуть пророчими, цікавими та актуальними.

Отже, "Современник", як завжди, подарував столичному глядачеві справжню майстерність акторської гри, новий сміливий експеримент сучасного прочитання класики.