з представниками ділових кіл України та Росії (АР Крим, Лівадійський палац, 26 липня 2004 р.)

N 19. 28 липня 2004 року, стор. 2

Я думаю, що ініціаторам, а це насамперед Президенти Росії й України, потрібно подякувати за те, що ми сьогодні тут зібралися.

Кожен із присутніх візьме головний для себе висновок для використання в практичній діяльності. А головний висновок сьогодні - за місце під сонцем потрібно боротися. Нічого просто так не дається. І це ви повинні сьогодні зрозуміти всі, без винятку.

Ми пройшли найважчий період. Дійсно, у нас не було можливості займатися високими матеріями, я маю на увазі й фундаментальну науку, й високі технології, і так далі. Нині вже настав момент істини, і якщо ми його приймемо за такий, значить, разом будемо робити загальну справу. Якщо ж ми цього не зробимо, то за нас будуть робити інші. Що я маю на увазі? Ми сьогодні нікуди не дінемся, ми частина загальної світової системи, насамперед європейської. Але головне - якою саме ми хочемо бути частиною? Або ж просто, щоб використовували наші руки, наші надра, або ж все-таки ми повинні використовувати свій розум для того, щоб більш-менш бути на рівних. Так, у конкурентній боротьбі ми повинні знаходити своє місце під сонцем. Нині ніхто не пропонує продукцію, яка неконкурентоспроможна. Але для того, щоб з'явилася конкурентоспроможна, як сказав пан Скудар (Георгій Скудар - народний депутат України, голова правління ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод". - Ред.), потрібно підтримати, допомогти. Із нічого нічого й не буде. І я підтримую Володимира Володимировича, що у нас в Єдиному економічному просторі чотирьох сторін закладені колосальні можливості. Я вже говорив, треба просто подивитися на карту: спочатку на географічну - по території, потім на геологічну, далі - на людські ресурси. Просто подивитися на всіх інших. Тобто у нас закладений колосальний потенціал, тільки цей потенціал потрібно з розумом використовувати і вже на нових принципах. Я Володимиру Володимировичу сьогодні розповідав, що побував учора на одному сільськогосподарському підприємстві, де 7 тис. га землі. Очолюють його дві людини, хазяїни, так би мовити вони взяли в оренду цю землю. Вони - радіоелектронщики. Я такого господарства ще не бачив - суперсучасне. Туди вже їздять з усього світу вчитися.

Тому нам потрібні такі люди. І правильно Лєбєдєв говорив (Олександр Лєбєдєв - заступник Голови комітету Державної Думи Російської Федерації по справах СНД і зв'язках із співвітчизниками. - Ред.), що десь загальмували у своєму розвитку, що своїми чиновницькими перешкодами ми не даємо можливості новим ідеям втілюватися в життя.

Отож Єдиний економічний простір дає нам колосальну можливість, і дай Боже, щоб ми її використали так, як належить. Володимир Володимирович говорив, у вересні ми зустрічаємося в Астані, і, я думаю, ці рішення обов'язково будуть прийняті. Вони будуть спрямовані й на вирішення тих практичних питань, які порушували за цим столом.

Ми вже не стали тут перераховувати всі проблемні питання, однак я знаю, що вони у нас є, і по всіх будуть дані відповідні доручення для того, щоб працювати і вирішувати.

Отже, дякуємо всім вам, Володимиру Володимировичу за те, що знайшов час взяти участь у такій відповідальній для доль наших країн зустрічі ділових кіл.