Володимир Галаур
№ 58. 17 грудня 2004 року, стор. 3

Практично в один день на Харківщині з'явилися два громадські рухи. Один з них - "Разом ми сильніші" - започатковано за ініціативою голови облдержадміністрації Євгена Кушнарьова, а інший - "Захистимо свій вибір" - організував та очолив народний депутат України Михайло Добкін. Обидва об'єднання підтримують кандидата у президенти України Віктора Януковича та обстоюють конституційні права виборців, які віддали за нього свої голоси.

Прихильники Віктора Януковича, що зібралися минулого тижня в двох будинках культури - "ХТЗ" та "Металіст" - принципово і неупереджено намагалися розібратися, що ж відбувається в Україні і чому демократичні за формою вибори перетворилися в кампанію, яка загрожує перерости в протистояння двох частин населення, поставити під питання цілісність держави.

  • У мене немає жодних сумнівів у тому, - сказав Євген Кушнарьов, - що ми стали свідками і учасниками ретельно спланованого, прекрасно підготовленого та щедро оплаченого державного перевороту, метою якого є підкорення України глобальним інтересам США... Був і зустрічний рух, який просто не міг не виникнути, бо все, що відбувається в нашій державі за сценарієм Сполучених Штатів, несе сьогодні велику небезпеку для Росії і, тим паче, відгукнеться у віддаленій перспективі. Вже через рік Росія може отримати на своїх східних кордонах війська НАТО, танки НАТО, армію НАТО.

Євген Кушнарьов подякував усім, хто висловив йому підтримку дзвінками, телеграмами, листами, та запропонував громадському руху "Разом ми сильніші" ставити перед собою законні політичні цілі та готуватися до виборів у всіх рівнях влади на території Харківщини: від села, селища, міста до обласної ради.

Щодо майбутнього переголосування другого туру виборів Президента України Євген Кушнарьов висловив свою однозначну позицію, яка полягає у підтримці Віктора Януковича. І зазначив: "Якщо він вирішив йти на вибори, я з ним до кінця". Євген Кушнарьов пообіцяв запросити Віктора Януковича до обласного центру на зустріч з харків'янами, а також заявив про вихід у відпустку, щоб мати право брати участь в агітації: "Невикористаних відпусток у мене накопичилося дуже багато. Я піду у відпустку, щоб отримати законне право розмовляти з людьми і доносити до них свою позицію".

Сповнені рішучості йти до перемоги свого кандидата Віктора Януковича і учасники руху "Захистимо свій вибір".

  • Сьогодні ми отримали статус офіційної організації, що дає нам право мобільніше реагувати на порушення, які можуть статися. Якщо раптом вийде так, що знову переможе вулиця, а не закон, тоді й ми з вами будемо відстоювати свої права, застосовуючи їхні методи.

Ці слова Михайла Добкіна були сприйняті "на ура" людьми з синьо-білою символікою.

Першими акціями, проведеними учасниками громадського руху "Захистимо свій вибір", стали пікетування польського та російського консульств. Тональність пікетів була абсолютно протилежною. Якщо біля польського консульства харків'яни висловлювали свій протест щодо втручання Квасьнєвського в українську внутрішню політику, то росіянам пікетники висловлювали вдячність за підтримку. Учасники руху також направили міській владі звернення з вимогою оприлюднити імена всіх власників місцевих ЗМІ, щоб люди мали змогу орієнтуватися, на чиє замовлення подаються ті чи інші "чесні" й не дуже новини.

Тим часом
Голова Харківської обласної державної адміністрації подав у відставку

Коли цей номер уже був підготовлений до друку, стало відомо, що голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов подав Президенту України Леоніду Кучмі прохання про відставку.

"Пов'язано це з моїм твердим наміром реалізувати себе на посаді голови Харківської обласної ради", - заявив Кушнарьов.

Він повідомив, що розпочав реалізацію створення нової партії та в найближчі 3-4 дні оголосить її політичний маніфест. Передбачається, що в лютому пройде установчий з'їзд нової партії.