Василь Щербонос, Чернігів
№ 48. 12 листопада 2004 року, стор. 6

Дві випадкові, але тісно пов’язані між собою знахідки минулого тижня нагадали: земля сіверянська, якою понад 60 років тому прокотилася війна, не лише зберігає багато таємниць, а й таїть небезпеку... (у древньому Любечі, на пустирі, за ледь помітними ознаками забутих могил знайдено останки двох червоноармійців).

Міна часів Великої Вітчизняної війни, знайдена під час проведення земляних робіт поблизу однієї із шкіл обласного центру, впродовж десятиліть була потенційною загрозою для випадкових перехожих, насамперед дітлахів.

Дякувати Богові - все обійшлося: за допомогою досвідчених саперів небезпечна знахідка вибухнула у безлюдному місці. Два невідомі захисники Вітчизни перепоховані поряд з братською могилою радянських воїнів, що загинули в боях за визволення Любеча восени 1943 року.

Ці факти, що випадково збіглися в часі зі святкуванням 60-річчя визволення України від фашистських загарбників, ще раз нагадали про жорстоку сутність війни і наш святий обов’язок перед тими, хто здобув свободу для України ціною власного життя...

...А тих, кому пощастило повернутися з перемогою, щороку стає все менше й менше - час бере своє. Це було помітно і на урочистостях з нагоди свята як в обласному центрі, так і в інших населених пунктах Сіверщини.

Тому керівництво області ще до велелюдних заходів відвідало госпіталь інвалідів Великої Вітчизняної війни. Голова облдержадміністрації В. Мельничук тепло й довго спілкувався з сивочолими ветеранами, розповів їм про послідовність державної політики щодо соціального захисту ветеранів.

До речі, 20 інвалідів війни, прибувши на Красну площу (центральна площа Чернігова) громадським транспортом, виїхали звідти на новеньких "Тавріях". На Городнянщині ветеран Микола Черненко, маючи проблеми з пересуванням, сам змайстрував собі воза, купив коня. І раптом - "Таврія"! Його радості не було меж!

Звичайно, це далеко не всі, хто потребує таких заслужених ратним трудом подарунків, але, як запевнило обласне керівництво, "до дня Перемоги в область надійде така кількість автомобілів, що дасть змогу забезпечити всіх інвалідів війни".

Запам’ятається й свято ніжинським ветеранам. Для них було влаштовано святкову вечерю, потім актори місцевого драмтеатру подарували одну з кращих вистав свого репертуару - "Наталка-Полтавка".