Володимир Калюкін, Івано-Франківськ
№ 62. 31 грудня 2004 року, стор. 8

В Івано-Франківському художньому музеї відкрилася персональна виставка ялинкових прикрас Михайла Тимчука.

Молодий художник, цьогорічний випускник Інституту образотворчого мистецтва Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Михайло Тимчук представив понад двісті власноруч розписаних скляних кульок та наконечників. Кожна з цих прикрас - завершений художній твір.

Михайло Тимчук працює на заводі "Полімер" художником. Це підприємство має багатолітні традиції виготовлення, зокрема, й такої продукції.

  • Ми прагнемо нині внести свіжий, сучасний струмінь в усталені традиції, - розповідає Михайло. - Є кулька, і на ній можна створити композицію на будь-яку тему. Тим паче, що сучасні матеріали - спеціальні лаки, гуаші - дають змогу робити це дуже гарно.

Мої улюблені сюжети - метелики, орнаменти. Раніше їх використовували на тарілках, я ж вирішив спробувати на кульках. Усе це - ручна робота: спочатку малюю олівцем, потім - кольором, застосовую різні присипки тощо.

У нас є цех, де виготовляють серійні прикраси за нашими дизайнерськими розробками. Це - поточне промислове виробництво. Прикраси, які я представив на виставку, досить складні у виконанні, кожна - індивідуальна, хіба раптом дві-три кульки трохи схожі за якимось елементом.

  • А як метелики пов'язуються з ялинками, зимою?
  • Метелик на ялинці - це, як на мене, дуже гармонійне поєднання. На тлі хвої це так гарно, яскраво. І радісно.

Директор Івано-Франківського художнього музею Михайло Дейнега відзначає оригінальність творчості свого молодого колеги:

  • Михайло Тимчук - дуже цікавий живописець. Має непогані полотна. Виробнича ж діяльність дала йому можливість відзначитися ще однією гранню свого таланту. Як фахівець я вважаю, що ідея надати ялинковій прикрасі широкого змісту і довершеної художньої форми досить несподівана, а від того - дуже цікава, оригінальна. Можу запевнити, що це - єдина нині в Україні художня виставка ялинкових прикрас, єдиний такий вернісаж. А Михайло Тимчук - чи не єдиний художник-живописець, який обрав за матеріал таке крихке скло, та ще й кулевидної форми. У нього - небачені перспективи.

...Свого часу Пікассо вразив світ оригінальністю своєї "Дівчинки на кулі". Можливо, колись світ милуватиметься й захоплюватиметься "метеликами на кулі" Михайла Тимчука.