Микола Бобровиця, Севастополь
№ 20. 4 серпня 2004 року, стор. 2

Минулої неділі Севастополь відзначав 12-у річницю Військово-Морських Сил України. У святкуванні на борту фрегата "Гетьман Сагайдачний" взяли участь прем'єр-міністр України Віктор Янукович, міністр оборони Євген Марчук, керівники АР Крим, м. Севастополя, а також представники армій інших країн.

О 10.30 на "Гетьман Сагайдачний" прибули почесні гості. Головнокомандуючий Військово-Морськими Силами України контр-адмірал Ігор Князь віддав рапорт прем'єр-міністру України. Віктор Янукович привітав військових моряків. У своїй короткій промові керівник уряду висловив упевненість у тому, що військовослужбовці флоту України своєю ратною працею продовжуватимуть бойові традиції, закладені прославленими адміралами Павлом Нахимовим, Федором Ушаковим, Сергієм Горшковим, Миколою Кузнєцовим, надійно охоронятимуть морські державні кордони країни.

Нині у складі ВМС - понад 30 кораблів і 50 суден. За роки існування Військово-Морських Сил українські моряки взяли участь у міжнародних навчаннях "Бриз", "Кооператив-партнер", "Фарватер миру", "Чорноморське партнерство" тощо, успішно виконуючи завдання підтримки в Чорноморському басейні стабільності, охорони державних інтересів країни на морі.

..."Гетьман Сагайдачний" відійшов від причалу і взяв курс у відкрите море. Через 15 хвилин фрегат прибув на рейд мису Херсонес у точку, яку моряки-чорноморці називають координатами мужності - на 44-му градусі 39-ти мінутах північної широти і 33-му градусі 10-ти мінутах східної довготи - на місці загибелі одного з чорноморських кораблів у 1941 році. Тут за давньою традицією віддаються почесті військовим морякам, які полягли в морських боях за свою Батьківщину.

Приспускається прапор Військово-Морських Сил України, звучать залпи гарматного салюту. Віктор Янукович, Євген Марчук і супроводжуючі їх особи спускають на воду вінок і червоні гвоздики...

Після повернення "Гетьмана Сагайдачного" в порт на палубі фрегата відбулася імпровізована прес-конференція. Відповідаючи на запитання журналістів, Віктор Янукович, зокрема, наголосив, що реформування Збройних Сил України пов'язане з перспективою вступу до Північно-Атлантичного Альянсу. "Співробітництво України з НАТО підсилюється і буде підсилюватися найближчим часом", - підкреслив він.

При цьому Віктор Янукович зазначив, що вступ України в НАТО відбудеться природним шляхом. Коли це буде? Коли покаже час.

Оскільки реформування супроводжується скороченням чисельності української армії, то, зауважив прем'єр-міністр, розроблено цільову програму забезпечення колишніх військовослужбовців житлом за рахунок державного й регіональних бюджетів, створюється навчальна мережа з набуття спеціальностей, найбільш потрібних країні. Одночасно передбачається збільшення бюджетного фінансування для будівництва нових бойових кораблів, завершуються роботи з уведення до ладу підводного човна "Запоріжжя".

Віктор Янукович повідомив, що корвет "Тернопіль", який будується на заводі "Ленінська кузня" для потреб Військово-Морських Сил України, буде готовий уже нинішнього року. Голова уряду відзначив, що бойова складова Військово-Морського флоту в реформуванні Збройних Сил України буде значною. Відповідно до Державної програми реформування і розвитку Збройних Сил України до 2005 року практично завершиться оптимізація структури ВМС.

У переддень святкування 12-ої річниці ВМС 20 родин військовослужбовців українського флоту одержали ключі від нових квартир у Севастополі. Їх щасливим новоселам вручив заступник голови Київської міськдержадміністрації, за чий рахунок зведено житло, Володимир Ільгов. Головнокомандуючий ВМС України контр-адмірал Ігор Князь на мітингу з цієї нагоди сказав, що за роки шефства над флотом усі регіони України передали кораблям і військовим частинам понад 650 квартир, з яких 378 побудовані коштом міста Києва. І все ж, за словами головнокомандуючого, ситуація із забезпеченням моряків житлом є складною. Тільки в Севастополі на квартирному обліку перебуває близько 1,5 тисячі офіцерів, мічманів і прапорщиків ВМС України. В інших гарнізонах українського флоту не мають квартир ще майже 4 тисячі військовослужбовців. Тому шефська допомога флоту необхідна, сказав адмірал Ігор Князь.