№ 62. 31 грудня 2004 року, стор. 1

Віктор Ющенко вважає, що в новому уряді не повинні працювати народні депутати.

"Люди, які працюватимуть в уряді, будуть не народними депутатами. Це повинні бути прагматики, які працювали в конкретній економіці, галузеві спеціалісти", - сказав Ющенко в інтерв'ю українським журналістам.

"В уряді повинні бути нові імена і обличчя", - додав Ющенко. "Даю слово, що в абсолютній більшості це повинні бути нові люди. Людина зі старого уряду буде рідкісним явищем".

Як повідомив Ющенко, він прагне, щоб нова більшість складалася з 250-270 депутатів.

За словами лідера президентських перегонів, у середу відбулося друге засідання робочої групи, яка розробляє принципи формування нового уряду. До неї входять представники "Нашої України", БЮТ, СПУ та Партії промисловців і підприємців.

Крім цих сил, до нової більшості можуть увійти "позафракційні, центристи (група "Центр"), фракція Народної аграрної партії і ще дві-три фракції".

"Цей парламент володіє непоганим демократичним стандартом", - сказав Ющенко і додав, що депутатів зіпсувала "політика маніпуляцій з Банкової".

Водночас в інтерв'ю "5 каналу" Віктор Ющенко розкрив принцип формування нової влади. Так, Блок Юлії Тимошенко отримає одну чверть посад у міністерствах, комітетах, а також на місцях.

"Такий же принцип буде запропонований і Соцпартії", - сказав Ющенко.

Серед претендентів на посаду прем'єр-міністра він назвав прізвища П. Порошенка, Ю. Тимошенко, А. Кінаха, О. Мороза й, "можливо ще три позиції, які будуть відповідати принципам консолідації в парламенті".

Разом з тим, у тому ж інтерв'ю Ющенко зазначив, що під час обговорення "висловлюється зараз велике побажання, - щоб лідер уряду не був лідером партії".

На запитання, чи відчуває він сили, щоб змінити всіх 27 губернаторів, Віктор Ющенко відповів: "Безумовно. Суспільство повинно побачити нові обличчя".