№ 2. 31 березня 2004 року, стор. 8

Минулої суботи кореспондент "Президентського вісника" застав міського голову Переяслава-Хмельницького Григорія Сокура на робочому місці - cпільно зі своїм заступником Анатолієм Багном він координував роботу з благоустрою міської території.

  • Григорію Романовичу, як у місті організовано акцію "Благоустрій України"?
  • Інформацію про доручення Президента України з цього приводу одразу ж було опубліковано в газеті міської ради "Переяславська Рада". На черговому засіданні міськвиконкому прийнято рішення про проведення в чотири етапи загальноміської толоки - з 15 березня по 15 жовтня. Відповідно розроблені та затверджені заходи з благоустрою Переяслава, згідно з якими місто поділено на п’ять секторів. За упорядкування кожного з них відповідають заступники міського голови, секретар ради та керуючий справами виконкому. Крім того, за благоустрій кожної центральної вулиці несе відповідальність працівник апарату міської ради.

Як і в попередні роки, з 1 квітня організується безплатне вивезення сміття з приватного сектора. Про це також повідомляють місцеві ЗМІ.

  • Яке місце в акції відведено підприємствам, організаціям?
  • У місті вже давно заведено: біля приватного магазину чи кіоску, біля підприємства чи на території навчального закладу за порядок і естетичний вигляд відповідають керівники.

Усього ж в акції упродовж минулого тижня взяли участь працівники понад 120 установ і підприємств, учні всіх міських загальноосвітніх шкіл, ПТУ-22 та студенти педуніверситету ім. Г. Сковороди.

Проводимо ямковий ремонт доріг, зрізано аварійні дерева, вивезено чотири стихійні смітники, прибрано вулиці, сквери, береги річок та інші місця загального користування. А ще - пофарбовано дитячі майданчики, висаджено 200 кущів троянд, 450 декоративних дерев, посіяно траву на газонах...

  • Чи виникають проблеми в процесі такої роботи?
  • Треба, щоб городяни навчилися вболівати за все, що робиться на території громади, так, як уболівають за своє обійстя і власні інтереси. Доброю прикметою тут є, наприклад, створення шкільних лісництв. Місцевий держлісгосп та міська школа N2 уклали між собою угоду про співпрацю, нещодавно провели акцію "Зустріч птахів" - у парках і скверах міста обладнали 100 шпаківень, прибрали ділянки лісу в зонах відпочинку. На часі - висадження лісових культур і догляд за ними. Створюються також шкільні екологічні загони, які матимуть власну екіпіровку і займатимуться прибиранням природоохоронних зон на узбережжі річок Трубіж, Альта, Канівського водосховища, у зоні парків і скверів міста.