Віктор Дешко
N 44. 29 жовтня 2004 року, стор. 8

Національна спілка театральних діячів (НСТД) України, яка відзначає свій 60-річний ювілей, посідає провідні позиції серед мистецьких творчих об'єднань. Її чисельність сягає майже 6 тисяч членів, об'єднаних у 150 місцевих осередків, що діють у театральних колективах, навчальних закладах, музеях тощо.

  • Заснована шість десятиліть тому як Українське театральне товариство на чолі з уславленим співаком Іваном Паторжинським, спілка впродовж цього періоду конкретними справами довела доцільність та ефективність своєї роботи, - відзначив заступник міністра культури і мистецтв України Тимофій Кохан. За його словами, це об'єднання постійно тримає в полі зору становлення і розвиток молодих талантів, допомагає їм у формуванні власного творчого обличчя, орієнтує на кращі зразки світової театральної творчості.

Разом з Міністерством культури і мистецтв України НСТД встановила 18 премій імені видатних діячів української культури і мистецтва, створила Державний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса, входить до Міжнародного інституту театру, до Міжнародної конфедерації театральних спілок, має свої центри в різних міжнародних культурницьких організаціях.

Проте й проблем у спілки вистачає, наголосила у виступі народна артистка України, заступник голови НСТД Раїса Недашківська. Немалі зусилля щодо розвитку національного театру розбиваються об відсутність закону про театральну діяльність, який відкрив би шлюзи для повноцінної фінансової діяльності театральних колективів, як це робиться в усьому цивілізованому світі.

У рамках святкування 60-річного ювілею Національної спілки театральних діячів України заплановано цілу низку мистецьких заходів, серед яких увагу привертає, зокрема Декада кращих вистав театрів України - переможців міжрегіонального огляду театрального мистецтва.