Валерій Мартинів
№ 49. 17 листопада 2004 року, стор. 6

Тернопільський текстильний комбінат - один з найбільших в Україні виробників бавовняних тканин, представлений на ринку торговою маркою "Текстерно", повністю модернізував технологічні процеси на підприємстві. Як повідомив днями журналістам голова наглядової ради ВАТ "ТО "Текстерно" Валерій Ломач, оновлене виробництво на повну потужність запрацює вже у першому кварталі 2005 року, після пуску прядильної лінії, а в грудні пустять оздоблювальну лінію. Наразі ж на комбінаті змонтовано 80 % обладнання.

За два останні роки (з першого етапу модернізації устаткування на комбінаті з повним технологічним та виробничим циклом - прядіння, ткацтво та друк тканин), - зазначив він, - на підприємстві не лише модернізовано наявне устаткування, а й встановлено новітні високотехнологічні лінії для отримання якісного прядива та обробки тканин. Оновлено друкарську майстерню та лінію для перемотування, контролю якості, виміру й пакування тканин. Керівник підприємства переконаний, що це обладнання від європейських лідерів текстильного машинобудування виведе ТТК на одне з перше місць серед комбінатів країн СНД.

Нові потужності дадуть можливість підприємству збільшити обсяги виробництва до 80 млн м тканини за рік, що вдвічі більше нинішнього. "Ми працюватимемо на ринку в середньому ціновому секторі (70-80 грн за комплект постільної білизни), водночас пропонуючи споживачеві найвищу якість", - запевнив голова наглядової ради ВАТ "ТО "Текстерно" Валерій Ломач.

Що стосується ринку збуту готової продукції, то він переконаний, що "Текстерно" не матиме проблем. Український ринок сьогодні заполонив низькоякісний російський, індійський та пакистанський товар, абсолютно неконкурентоспроможний як у дешевій, так і в дорогій ціновій категорії. Основним шляхом збуту їхньої продукції, за його словами, стане мережа власних оптових магазинів.

Національна колористика тернопільського комбінату та широка гама дизайну дивує багатьох споживачів, як вітчизняних, так і зарубіжних. За рік, завдяки власній студії дизайну, тернопільчани запропонували 56 видів оригінальних малюнків у 3-4 кольорах.

У подальшому буде зроблено ставку на дитячу групу тканин, яку не заповнено на вітчизняному ринку. До кінця року фахівці відпрацюють 20-25 дизайнів у дитячому асортименті. Поновиться й колекція етнічних мотивів в основній групі - широких тканин до 30-40 малюнків. У планах - також будівництво швейної фабрики. Загальна вартість усього проекту становитиме € 32-35 млн.