Наталія Команяк, Чернівецька область
№ 47. 10 листопада 2004 року, стор. 4

Учні й вчителі Перебиківської загальноосвітньої школи, що у Хотинському районі на Буковині, переконалися в реальності урядової програми "Шкільний автобус". Нещодавно голова облдержадміністрації Михайло Романів вручив їм ключі й номери від новенького КАВЗ.

Подія довгоочікувана - адже чимало дітей і педагогів змушені були добиратися до школи пішки, долаючи щодня 10 кілометрів. Відтепер усе буде інакше - швидко і з комфортом. Шкільний шофер Дмитро Чаплак з радістю прикріпив на новому транспортному засобі автомобільні номери, і зазначив, що тепер слід забувати, як особливо важко було долати дорогу в негоду, під дощем і снігом. Іноді він відвозив учнів та вчителів на вантажному автомобілі, будку на якому обладнали самі батьки. Зараз же у новому 26-місному автомобілі КАВЗ, спеціально розрахованому на перевезення дітей, кожен із них матиме своє місце. Школярі організували чергування по догляду за автобусом, що став улюбленцем усієї школи. Обнову, як і годиться за християнським звичаєм, освятив місцевий священик.

Сьогодні із 7600 учнів сільських шкіл області, змушених щодня здалеку добиратися до своїх навчальних закладів, 5500 підвозять шкільні автобуси. Для остаточного розв'язання цієї проблеми потрібно ще понад 10 автобусів. Про реальність виконання цього завдання свідчить нещодавня подія. До речі, днями таку ж машину, придбану у рамках програми "Шкільний автобус", буде подаровано Магальській загальноосвітній школі Новоселицького району.

Словом, програма "Шкільний автобус" - реальність. Михайло Романів побажав перебиківським учням та вчителям, щоб придбаний за урядові кошти автобус служив їм довго й надійно, а час, котрий досі затрачався на довгу дорогу, відтепер використовувався приємніше і більш корисно: на заняття в тематичних і спортивних гуртках, читання книжок.