№ 59. 22 грудня 2004 року, стор. 1

ЗУСТРІЧІ

Президент України провів зустріч з делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки.

У ході розмови було обговорено внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Було наголошено, що наразі для України важливо цивілізовано, на демократичній основі провести повторне голосування 26 грудня.

Сторони також обмінялися думками щодо стану та перспектив українсько-американських відносин. У цьому зв'язку конгресменами було підкреслено, що США приділяють велике значення розвитку стосунків з Україною.

Президент України провів зустріч з посланником голови Ради Міністрів закордонних справ ЄС Ніколасом Бігманом, у ході якої було обговорено поточну політичну ситуацію в Україні та питання повторного голосування 26 грудня.

Під час спілкування співрозмовники обговорили також питання взаємодії України та Європейського Союзу. Ніколас Бігман передав Леоніду Кучмі прийняту Європейською радою заяву щодо України.

Сторони торкнулися Плану дій "Україна - ЄС". У цьому зв'язку глава держави підкреслив, що на поточному етапі жодного з переможців на виборах не задовольнить затверджений Європейським Союзом нинішній План дій "Україна - ЄС".

Президент України зустрівся з головою Сейму Литовської Республіки Артурасом Паулаускасом.

Під час зустрічі сторони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Глава держави особисто подякував за посередницьку місію Литви в розв'язанні політичної ситуації в Україні після другого туру президентських виборів.

Співрозмовники обмінялися думками щодо стану та перспектив розвитку українсько-литовських двосторонніх відносин.

Президент України провів робочу зустріч з головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борисом Дейчем.

Під час розмови було обговорено суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію на півострові.

ЗАКОНИ

Глава держави підписав ухвалений Верховною Радою Закон "Про внесення змін до Закону України "Про особливості застосування Закону України "Про вибори Президента України" при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року". Цей Закон набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

У коментарі Леоніда Кучми з приводу підписання цього Закону йдеться:

"Я підписав черговий, так би мовити, історичний закон. Він дасть змогу зняти проблему бюлетенів для переголосування у другому турі президентських виборів.

При цьому акцентую увагу - підписав закон, не отримавши, як цього вимагає процедура, висновків ні Кабінету Міністрів, ні Мін'юсту.

Я роблю це тому, що не хочу, щоб у країні посилювалося напруження. Мирне завершення протистояння "помаранчевих" і "біло-голубих" - це для мене зараз головне.

Внутрішній громадянський мир для мене взагалі - найвища цінність. Думаю, люди переконалися в цьому за десять років мого президентства.

Водночас я вважаю неприйнятними ті методи політичної боротьби, які були продемонстровані під час виборчої кампанії.

В тому числі по блокуванню державних установ - це беззаконня. І це при тому, що двічі під час "круглих столів" за участю міжнародних посередників опозиція брала на себе зобов'язання зняти блокаду.

Я хотів би нагадати організаторам (та й учасникам - вони люди дорослі!) цих і подібних дій, що беззаконня - це завжди бумеранг.

Їх беззаконня повернеться проти них. Обов'язково! Інакше не буває.

Я нікому не бажаю зла і молю Бога, аби вдарило не дуже боляче.

Але це вже залежить не від мене, а від вас самих, шановні співгромадяни!"

УКАЗИ, РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Президент України своїм Указом призначив Степана Масельського головою Харківської обласної державної адміністрації.

Іншим своїм Указом глава держави звільнив Євгена Кушнарьова з цієї посади.

Президент України своїм Указом звільнив Віктора Слауту з посади міністра аграрної політики України.

Президент України своїм Розпорядженням звільнив Василя Базіва з посади заступника глави Адміністрації Президента України - керівника Головного аналітичного управління.

Президент України своїм Указом звільнив Олександра Сендегу з посади голови Львівської обласної державної адміністрації.

КМУ: Відпочиваємо 1, 2, 3-го і 7, 8, 9 січня

Кабінет Міністрів України вирішив не переносити робочі дні в період новорічних і різдвяних свят. Про це повідомив прес-секретар виконуючого обов'язки прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Таким чином, на початку 2005 року вихідними днями в Україні будуть 1, 2, 3-тє і 7, 8, 9 січня. З другої декади до кінця січня - календарні вихідні дні.

Зона відчуження повертається до життя