Ольга Марчук
№ 12. 9 червня 2004 року, стор. 3

Черговий брифінг в Адміністрації Президента заступник Глави Адміністрації Президента - керівник Головного аналітичного управління Василь БАЗІВ розпочав з вітання Президента на адресу українських журналістів напередодні їхнього професійного свята.

Коментуючи діяльність Президента впродовж останнього тижня, Василь Базів виділив насамперед його останню заяву. В ній Леонід Кучма закликає народних депутатів-сумісників у 10-денний термін визначитися: обійматимуть вони посади у виконавчій владі чи зберігатимуть депутатський мандат. І немає підстав сумніватися в серйозності позиції Президента, адже раніше були прецеденти, коли деякі посадові особи одночасно "сиділи" у двох кріслах. Тоді глава держави позбавляв їх посади, яку вони обіймали у виконавчій владі.

Серед останніх указів Президента виділено ті, що стосуються кадрових рішень за пропозиціями державної комісії щодо проблеми катастрофи під Мелітополем. Документом поставлено чіткі завдання перед Кабінетом Міністрів, перед усіма органами державної влади - завершити до 1 січня 2005 року створення системи електронно-номерного обліку стрілецької зброї.

Серед розпоряджень Президента Василь Базів виділив Розпорядження "Про забезпечення перебування в Україні офіційних спостерігачів іноземних держав та міжнародних організацій на виборах Президента у 2004 році". Цим документом глава держави доручив Кабінету Міністрів України за участю Центральної виборчої комісії створити у двотижневий термін міжвідомчу робочу групу зі сприяння діяльності офіційних спостерігачів іноземних держав та міжнародних організацій.

Василь Базів також звернув увагу на доручення Президента Генеральній прокуратурі за участю інших контролюючих органів провести перевірку додержання Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи чинного законодавства в процесі літнього оздоровлення дітей.

Наступне доручення - щодо погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги. Грошові доходи населення за останні 4 роки зросли в 3,4 раза, зарплата - у 2,3 раза, а заборгованість за житлово-комунальні послуги зросла в 1,5 раза і становить 7,7 млрд грн. Перед органами виконавчої влади поставлено завдання - виправити це становище.

Президент також підписав Закон "Про внесення змін до статті 92 Земельного кодексу України", яким регламентується визначення прав на постійне користування земельними ділянками громадських організацій інвалідів. Упровадження цієї норми дозволить запобігти випадкам позбавлення згаданих організацій права на користування земельними ділянками у зв'язку з неможливістю взяти їх в оренду або викупити. Закон надає можливість цим організаціям та заснованим ними підприємствам набути права постійного користування наділами із земель державної та комунальної власності.

Коментуючи заяву Павла Лазаренка, суд над яким відбувається у США, про те, що він повернеться в Україну і буде займатися політичною діяльністю, Василь Базів, зокрема, зазначив, що "вдома його з нетерпінням чекає Генеральна прокуратура і навряд чи в умовах, у яких він буде перебувати в Україні - дуже окреслених і зримих - йому буде до політики".