Лариса Миронова, Київ
№ 53. 1 грудня 2004 року, стор. 7

Міжнародний День дитини, запроваджений Конвенцією ООН з прав дитини у світі, Україна традиційно відзначила 20 листопада. З цієї нагоди у рамках Дня спільних дій в інтересах дітей Київський міський центр соціальних служб для молоді провів засідання громадської ради делегатів дитячих прав.

Його метою стало публічне слухання найпоширеніших звернень з приводу порушень прав дитини, нетолерантного ставлення працівників соціальної, правоохоронної, освітньої, транспортної сфер, некоректної поведінки батьків і оточуючих до дитини, неповаги людей старшого віку до інституції прав дитини взагалі.

Учасниками засідання були лідери громадських організацій, волонтерських загонів, представники владних структур, педагогічних та батьківських колективів територіальної громади міста Києва.

  • Жодна дитина не повинна стати жертвою будь-яких суспільних змін, - переконаний директор КМЦССМ К. Шендеровський, - вона повинна мати мрію й досягати її, вільно творити своє майбутнє.

Депутат Київської міської ради Р. Карандєєв зауважив, що діти, не маючи права голосу до 18 років, мають право мріяти про своє майбутнє, і дорослі повинні сприяти цьому. На його думку, у нашій державі права дитини мають бути захищені, кожен юний громадянин повинен це знати, а дорослі - не порушувати їх.

Громадська рада делегатів дитячих прав на чолі з уповноваженим із прав дитини МСССМ "Центр правової підтримки молоді" О. Данилюком звернулася з певними пропозиціями до Київського міського голови, серед яких - створення у засобах масової інформації (ТРК "Київ", радіостанція "Голос Києва", газета "Хрещатик") спеціальної рубрики, яка б надавала підліткам чесну й об'єктивну інформацію, роз'яснювала зрозумілою для молоді мовою їхні права й обов'язки. Запропоновано також забезпечити кожну дитину шкільного віку безкоштовним медичним страхуванням (починаючи з першокласників 2005 року); збільшити кількість молодіжних гуртків нового покоління, профільних послуг додаткової та позашкільної освіти, створити відповідну матеріальну базу, а також молодіжні центри, які б надавали комплексну допомогу з питань розробки та втілення у життя інноваційних проектів творчої молоді, сприяти створенню можливостей для забезпечення учнів та студентів робочими місцями, впровадити програму "Трудові об'єднання молоді", яка б діяла впродовж усього календарного року.

А Київ, на переконання присутніх, має стверджуватися у статусі міста, дружнього до дитини.