Інф. "ПВ"
№ 59. 22 грудня 2004 року, стор. 4

Прихильники опозиційного кандидата Траяна Бесеску святкують його неочікувану перемогу на президентських виборах у Румунії.

Представник опозиційної румунської коаліції "Справедливість і правда" Траян Бесеску здобув перемогу в другому турі президентських виборів у Румунії. За останніми даними Центрвиборчкому, підраховано 99 % голосів. Бесеску одержав 51,23 % голосів виборців. Його суперник - Адріан Нестасе - 48,77 %.

Виступаючи у прямому ефірі по румунському телебаченню, Адріан Нестасе визнав свою поразку.

Після оголошення результатів виборів величезні натовпи людей зібралися в центрі Бухареста, де виступав з промовою пан Бесеску. Він пообіцяв перетворити Румунію на сучасну і міцну країну переможців і запевнив, що поміж пріоритетів його політичної стратегії буде подолання корупції та вступ Румунії до Європейського Союзу в 2007 році.

"Я буду Президентом Румунії, а це означає, що я буду Президентом 22 мільйонів румунів, які живуть у Румунії, а також 6 мільйонів румунів за кордоном", - сказав Траян Бесеску.

Що стосується майбутнього переможених соціал-демократів, чиїм представником є А. Нестасе, то пан Бесеску не має наміру запрошувати їх до нового уряду. Натомість він проситиме своїх союзників-центристів утворити коаліцію меншості за підтримки депутатів з числа етнічної меншини угорців.