Ірина Староселець
№ 58. 17 грудня 2004 року, стор. 3

Одне з головних питань, які найбільше турбують сьогодні як громадськість Херсонської області, так і місцеву владу, - забезпечення стабільної роботи підприємств регіону, розв'язання проблеми теплопостачання, збереження злагоди в суспільстві. Що ж до своєчасного пенсійного забезпечення, то, як запевнили нашого кореспондента у головному управлінні Пенсійного фонду України в області, на Херсонщині триває виплата пенсій за грудень, і ніяких підстав для хвилювань немає.

Голова Херсонської облдержадміністрації та облради Володимир Ходаковський вважає головним завданням органів державної влади та місцевого самоврядування збереження політичної стабільності та належного функціонування господарського комплексу.

Останні кілька днів жителі області ще більш активно обговорюють політичні баталії, які тривають у країні. Своєрідні народні дебати проходять у громадському транспорті, на базарах, у трудових колективах і навіть у родинах. Прихильники і Віктора Януковича, і Віктора Ющенка толерантно, але гаряче доводять переваги саме свого кандитата.

Ситуація в країні істотно вплинула на роботу ВАТ "Південелектромаш" (місто Нова Каховка). У прес-службі підприємства повідомили, що споживачі їхньої продукції порушують платіжну дисципліну. Ці порушення обумовлені тимчасовим припиненням роботи частини ділових партнерів. За листопад підприємство не отримало майже 25 % від раніше запланованих надходжень (близько 1 млн грн). Тому змушене було майже на 30 % зменшити планові завдання грудня. Ці чинники та обмеження, введені Постановою НБУ від 30.11.2004 року "Про тимчасові заходи щодо діяльності банків" призвели до того, що відрахування до Державних та місцевих бюджетів здійснено лише на 13 %, тимчасово затримано виплату заробітної плати працівникам дочірніх підприємств, значну частину працівників неосновних виробництв та служб заводу переведено на 5-годинний робочий день.

На ВАТ "Південелектромаш" також відмічають, що обмеження з проведення валютних операцій негативно впливають на виконання в повному обсязі й у встановлені терміни фінансових зобов'язань за господарськими договорами. На підприємстві прогнозують невиконання річних планових показників. Зменшення грошових надходжень призведе до зриву графіка погашення заборгованості минулих років із заробітної плати та регресних виплат.

Обласна влада стурбована також ситуацією з теплозабезпеченням у регіоні. Кілька днів поспіль у Херсоні проходять наради, на яких зацікавлені сторони намагаються розв'язати ці проблеми. Як повідомляють місцеві електронні ЗМІ, в листопаді теплопостачальні підприємства оплатили ВАТ "Херсонобленерго" 75 % поставок. З початку року, за словами заступника начальника обласного управління житлово-комунального господарства Віктора Рассолова, тепловики розрахувалися з енергетиками на 67 %. У листопаді головна теплопостачальна організація обласного центру - комунальне підприємство "Херсонтеплоенерго" - заплатила енергопостачальній компанії 130 тис. грн (28 % необхідної суми). Борг підприємства перед "Херсонобленерго" становить 2 млн 108 тис. грн.

На тлі порівняно нормального рівня розрахунків тепловиків регіону в листопаді ситуація з "Херсонтеплоенерго" складна. Влада шукає кошти для часткового погашення боргу комунального підприємства за електроенергію, щоб не допустити зриву опалювального сезону.