Олександрина Кругленко, Донецьк
N 55. 8 грудня 2004 року, стор. 7

В Донецьку відбулася всеукраїнська нарада з питань створення та впровадження уніфікованої телекомунікаційної системи диспетчерського контролю і автоматизованого управління гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС).

Система УТАС має забезпечити високий рівень контролювання роботи стаціонарного та пересувного обладнання шахт, вибухових і пожежонебезбечних факторів, оперативної й точної обробки даних, а також прийняття відповідних рішень у нестандартних ситуаціях. Система, розроблена на Петровському заводі вугільного машинобудування, повинна допомогти проводити гірничі роботи в безпечному режимі та сприяти створенню нормальних умов праці шахтарів.

УТАС складається з передавальних пристроїв і телекомунікаційних ліній, за допомогою яких первинні дані та подальша інформація обробляються й візуально контролюються. Це допомагає керувати гірничошахтним устаткуванням і комплексами. Програмовані контролери та датчики малої ваги зручні у користуванні, а також вибухобезпечні - слідкують за рівнем вібрації, температурою, концентрацією метану і вуглецю у виробках, вимірюють швидкість повітряного потоку та виконують багато інших функцій. Виміри параметрів - безперервні, що дає змогу запобігти аварійній ситуації. А це у вибухонебезпечних шахтах Донбасу дуже важливо. Така сучасна й високотехнологічна система готова для поетапного її впровадження на шахтах.