Олена Сердюк, Луганська область
N 39. 13 жовтня 2004 року, стор. 6

Аграрії Луганщини мають намір наступного року повторити цьогорічний результат, зібравши понад 1 млн т ранніх зернових. Це не просто сподівання, а чіткий розрахунок, що спирається на відпрацьований комплекс осінніх польових робіт.

До кінця першої декади жовтня сівбу озимини на Луганщині було завершено. Нинішньої осені хлібороби області працювали із значним скороченням заданих строків і перевищенням обсягів робіт. Вже в перші жовтневі дні агроформування регіону звітували про п'ятивідсоткове перевиконання завдання програми "Зерно - 2005". Озимий лан Луганської області становить 310 тис. га. На площі 270 тис. га вже отримано сходи. Очікується, що в зиму вся озимина ввійде в належному стані. Цьому сприятиме й те, що площа, засіяна з внесенням складних добрив, збільшилася втричі. Таку можливість аграрії отримали завдяки політиці уряду, спрямованій на здешевлення міндобрив. Слід врахувати ще один важливий фактор: 89 % озимих культур посіяно кондиційним насінням.

Що ж стосується збирання урожаю-2004, то його завершено з високими показниками. Цьогоріч агроформування Луганщини зібрали 40 тис. т круп'яних культур, що на 20 % більше, ніж минулого року. Більше зібрано й кукурудзи.

Оздоровлення ситуації в аграрному секторі області відбуватиметься й надалі, зокрема й завдяки оновленню технічного парку. Упродовж дев'яти місяців поточного року сільгосппідприємства регіону на придбання техніки (63 комбайни та 120 тракторів) витратили 45 млн грн.

Осінь - час турбот і тваринників. І хоч за останні роки поголів'я великої рогатої худоби в області зменшилося до 250 тис. голів, комплекс робіт, який необхідно виконати для організації його зимівлі, досить великий. Про раціон худоби господарства подбали добре, заготувавши 380 тис. т силосу, 65 тис. т сіна. Загалом кормів буде більше, ніж торік. Зараз головне завдання - вчасно впоратися з підготовкою приміщень, створенням належних умов для зимівлі тварин.