Інф. "ПВ"
N 51. 24 листопада 2004 року, стор. 8

Харківський державний академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка нагороджено престижною премією ЮНЕСКО за новаторство у сценічному мистецтві. Нагорода - результат участі відомого українського колективу в 14-му міжнародному театральному фестивалі "Балтійський дім", що завершився в Санкт(Петербурзі.

Харків'яни представили на фестивалі три вистави у постановці відомого режисера, заслуженого діяча мистецтв України Андрія Жолдака - "Місяць кохання", "Чотири з половиною" і "Гольдоні. Венеція". Ці сценічні роботи - оригінальна інтерпретація відомих літературних творів. Спектаклі пройшли, як визнали згодом фахівці, на рівні постановок визнаних режисерів Європи - володарів Міжнародної премії за розвиток і зміцнення гуманітарних зв'язків "Балтійська зірка" - литовця Донатаса Баніоніса і поляка Анджея Вайди.

Вимогливе журі у складі театральних діячів Росії, Болгарії, Польщі, Італії, Норвегії та Литви одностайно проголосувало за визнання харків'ян у числі переможців.

Відомий український митець Андрій Жолдак - вже понад два роки генеральний директор і художній керівник театру імені Шевченка. Його запрошення та призначення на цю посаду відбулося з ініціативи голови Харківської облдержадміністрації Євгена Кушнарьова, який, як і всі харків'яни, зацікавлений у відродженні творчих традицій відомого українського режисера-новатора Леся Курбаса, котрий плідно працював тут у 30-ті роки, започатковуючи нову епоху українського театру.

Саме А. Жолдак, як відзначають фахівці, повернув харківському театру колишню популярність, зокрема й за межами України. Хоча зміна традиційної репертуарної політики цього театру й проходила дещо болісно з приходом нового керівника, й навіть не без певних втрат, нині колектив перебуває на дійсно помітному творчому підйомі. Втілюються чимало нових ідей та постановок за мотивами як зарубіжної, так і вітчизняної класики, зокрема за кращими зразками української драматургії періоду "розстріляного відродження".

Режисер встиг заявити про себе і як організатор у Харкові Міжнародного кейсфестивалю, участь у якому взяли знані театральні постановники з країн Європи й Азії. Цьогоріч харківський театр взяв участь у міжнародних форумах в Австрії, Німеччині, Чехії, Словаччині, Хорватії, готується до творчої поїздки до Сербії та Іспанії.

Лучшие заказать п0рно официальный сайт