№ 58. 17 грудня 2004 року, стор. 2

Для охорони порядку під час переголосування другого туру виборів Президента України буде залучено близько 170 тисяч міліціонерів та військовослужбовців внутрішніх військ, повідомив глава департаменту громадської безпеки МВС України Олександр Савченко. Він сказав, що у випадку масових безпорядків з жертвами і погромів "міліція має право застосовувати все, аж до вогнепальної зброї".

Питання щодо застосування техніки, зокрема біля Центрвиборчкому, поки не вирішено, оскільки члени ЦВК просять не робити цього.

За словами А. Савченка, для охорони порядку в столицю будуть залучені додаткові сили з регіонів.

У Києві нестимуть службу не більше 30 тисяч міліціонерів, враховуючи столичну міліцію, сили з регіонів і столичний гарнізон, повідомив представник МВС.

Оцінюючи роботу міліції під час "жовтогарячої революції", А. Савченко сказав, що, на його думку, "міліція спрацювала відмінно", і не дозволила втягти себе в політичні розбірки.

Він також нагадав про кримінальну відповідальність за блокування адміністративних будинків, відзначивши, що вулиця Банкова, де знаходиться Адміністрація Президента, досі заблокована активістами компанії "Пора". За словами А. Савченка, вони вже не виконують розпоряджень своїх організаторів та керівництва, і якщо так продовжуватиметься, кримінальна відповідальність неминуча.

Глава департаменту МВС нагадав, що 26 грудня, як і під час першого та другого турів виборів, всі адміністративні будинки посилено охоронятимуться.