Валерій Мартинів
N 54. 3 грудня 2004 року, стор. 8

Досягнення найсильніших українських альпіністів останніх років напряму пов'язані з іменем президента Національної федерації альпінізму і скелелазіння України (НФАіС), голови Рахункової палати України Валентина Симоненка.

За дійової участі федерації продовжується реалізація унікальної програми "Альпіністи України на всіх восьмитисячниках світу" (уже відбулися успішні національні експедиції на піки Канченджанга (1993 р.), Чогорі (1994 р.), Броуд Пік (1995 р.), Аннапурна і Гашербрум 2 (обидві у 1996 р.), Пуморі та Ама Даблам (1998 р.), Еверест (1999 р.), Манаслу та сходження на пік Україна (2001 р.), Хідден-Пік (2003 р.). Причому Валентин Костянтинович Симоненко неодноразово був керівником зазначених експедицій. Він очолює Національну федерацію альпінізму і скелелазіння України (НФАіС) з початку 1999 року, до цього, з 1995-го, був першим віце-президентом федерації.

  • Альпінізм увійшов у життя Валентина Симоненка ще в студентські роки, коли він вчився в Одеському інженерно-будівельному інституті, - розповідає заслужений майстер спорту, заслужений тренер України Мстислав Горбенко. - Почав займатися альпінізмом з 1960 року, з 1967-го - інструктор альпінізму, працює в альптаборах на Кавказі, Памірі, Тянь-Шані. Здійснив чимало складних сходжень на піки Енгельса, Сандал-Муджілга, Шхельда, Ушба і Чатин, став багаторазовим чемпіоном України. Узяв участь у перших українських експедиціях, піднявся на семитисячники - піки Леніна і Корженевської. З його легкої руки безіменний пік на південно-західному Памірі, на який Валентин з одеською командою здійснив першосходження, назвали піком Бабеля (висота 6007 м). У 1998 році Симоненку присвоєно звання майстра спорту з альпінізму. Ще у 1995 році Валентина Костянтиновича обрали президентом альпклубу "Одеса", нині провідного альпіністського клубу в Україні загальновідомого в Європі та світі. В 1999 році за значний внесок у розвиток вітчизняного альпінізму, підготовку висококласних альпіністів йому було присвоєне високе звання - заслужений тренер України. І це далеко не повні дані з книжки альпініста Валентина Симоненка.

Керівник національного альпіністського руху Валентин Симоненко вважає, що Україні потрібні герої, а вони народжуються там, де для досягнення мети необхідна максимальна концентрація фізичних, духовних та інтелектуальних сил. Сходження ж провідних українських альпіністів на найвищі вершини світу є найкращим засобом виховання громадян нашої країни. Валентин Констянтинович дуже точно підмічає сутність альпінізму як способу виразу людських почуттів. "Щоб пізнати, що таке альпінізм, - зазначає він, - необхідно хоча б один раз піднятися в гори, відчути магію вертикалі. Це - прекрасна школа виховання справжніх громадян країни. Вічний поклик гір неподоланний".