Віктор Жованик
N 51. 24 листопада 2004 року, стор. 8

Палац "Україна" гостинно прийняв представників 1200 організацій національно-культурних меншин з усіх регіонів України. У цьому традиційному осередку найпомітніших, знакових подій в історії незалежної України й, зокрема в її культурно-мистецькому житті, проходила Друга Всеукраїнська асамблея національних меншин України.

Вітання учасникам асамблеї від Президента України зачитав віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник. Він також підбив підсумок та проаналізував результати значних зусиль України в реалізації державної етно-національної політики, завдяки позитивному впливу яких залишається незмінно високим авторитет нашої країни в усьому світі.

Голова Державного комітету України у справах національностей та міграції Геннадій Москаль наголосив на стабільності міжетнічних відносин в Українській державі, відзначив вагомість позитивних змін у цій царині. Він висловив упевненість, що 1 листопада стане справжнім святом усіх громадян світу - Днем національностей, адже саме у перший день листопада 1991 року Верховна Рада України прийняла "Декларацію прав національностей України".

Учасники асамблеї під час своїх виступів підкреслювали, що Україна залишається гідним прикладом міжнародній спільноті, однією з країн, яка надійно зберігає мир і спокій у своїй державі та не допускає розпалювання міжнаціональних конфліктів. Вони подякували Українській державі за значну підтримку та активне сприяння розвитку етнічних народів, які проживають в Україні. Зокрема представники Північної Осетії висловили щиру подяку Україні за моральну та фінансову підтримку після трагічних подій, які сталися у Беслані.