№ 2. 31 березня 2004 року, стор. 8

Доручення Президента України про проведення загальнодержавної акції "Благоустрій України" активізувало роботу з наведення належного порядку в містах і селах країни. Про це повідомляють кореспонденти "Президентського вісника".

З хроніки подій

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко видав розпорядження "Про виконання Доручення Президента України щодо проведення весняної акції "Благоустрій України". Ним визначено обсяги робіт щодо впорядкування та озеленення територій, затверджено положення про порядок заохочення за підсумками двомісячника у містах, селищах і сільських населених пунктах. Розпорядженням затверджено склад обласного штабу з проведення заходів, який очолює заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула. Такі ж штаби створюються і в районах та містах області.

Виконання розпоряджень розглядалося на обласній селекторній нараді за участю голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Двомісячник озеленення та чистоти триватиме з 15 березня до 15 травня. У його рамках передбачено здійснити насадження 15,7 тисячі дерев, впорядкувати 20,8 га газонів у містах і райцентрах області. Також керівник області зобов’язав керівників на місцях за два тижні організувати і завершити прибирання вулиць, дворів, здійснити ремонт фасадів будівель, ліквідувати несанкціоновані звалища, привести до належного стану дороги. Моніторинг проведеної роботи здійснюється щоденно.

* * *

Щорічна весняна акція з благоустрою територій міст і районів Луганської області почалася ще в лютому. Про це заявив голова облдержадміністрації Олександр Єфремов на обласній нараді з питань проведення місячника благоустрою в області. За його словами, розпочату роботу необхідно відкорегувати відповідно до доручення Президента України про проведення всеукраїнської акції "Благоустрій України".

На сьогодні в області вже очищено 318 км доріг і вулиць та відремонтовано понад 4 тис. кв. м доріг, вивезено 812 куб. м сміття, приведено в порядок 20 пам’ятників і солдатських братських могил. Усього ж протягом квітня планується очистити 2,6 км доріг і 35 тис. км відремонтувати, ліквідувати більше 700 стихійних звалищ сміття й утилізувати 33 тис. куб. м твердих побутових відходів. Буде благоустроєно 382 пам’ятники і розбито 30 гектарів газонів та квітників. Для наведення порядку на вулицях передбачається залучити більше 200 тисяч людей.

* * *

Згідно з дорученням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимира Яцуби перевірено стан виконання робіт з благоустрою кладовищ у Дніпропетровську та Дніпродзержинську. Фахівцями держсанепідемслужби здійснено рейдові перевірки щодо виконання законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" і "Про поховання та похоронну справу" в Індустріальному, Ленінському, Амур-Нижньодніпровському, Кіровському, Бабушкінському районах обласного центру та в Дніпропетровському районі. Виявлено значні недоліки в організації робіт щодо очищення території житлових кварталів, парків, скверів, місць поховання. Найгірше ці питання вирішуються у Кіровському, Ленінському та Амур-Нижньодніпровському районах Дніпропетровська.

За невиконання вимог санітарного законодавства оштрафовано ряд керівників, у тому числі заступників голів вищеназваних та Красногвардійського райвиконкомів

м. Дніпропетровська.

З метою поліпшення стану кладовищ, інших місць поховання розпорядженням голови облдержадміністрації зобов’язано голів райдержадміністрацій та рекомендовано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад: провести в першому півріччі поточного року інвентаризацію діючих та закритих кладовищ; передбачити в місцевих бюджетах на 2004 рік виділення коштів на утримання та благоустрій місць поховання згідно із санітарними нормами; до 10 квітня привести до належного стану меморіальні комплекси, інші місця поховання.

* * *

Голова Запорізької обласної держадміністрації Володимир Березовський на виконання доручення Президента України щодо проведення весняної акції "Благоустрій України" підписав відповідне розпорядження. Голів райдержадміністрацій області зобов’язано провести комплекс заходів, спрямованих на благоустрій, озеленення та приведення до належного санітарного стану населених пунктів та прилеглих до них територій. Запропоновано долучитися до виконання заходів з благоустрою територій керівникам підприємств, установ та навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування. Для організації та виконання заходів щодо проведення цієї важливої акції створено обласну комісію, яку очолив перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Самардак.

* * *

З 22 березня у Яготинському районі Київської області проходить двомісячник благоустрою, який розпочався із об’їзду головою райдержадміністрації В. Семенякою та головою районної ради В. Кулиничем всіх населених пунктів району за участю начальників відділів райдержадміністрації. Проведено наради і сплановано конкретні види робіт із благоустрою в ході акції "Благоустрій України": проведення санітарної вирубки придорожніх посадок, ремонт огорож кладовищ, фарбування фасадів будинків, встановлення не менше 500 м огорожі у кожному селі, прибирання територій, прилеглих до закладів соціальної сфери, озеленення територій та розбивка квітників.

* * *

На сьогоднішній день в рамках акції "Благоустрій України" в населених пунктах Херсонської області очищено від сміття більше 40 тис. кв. м зелених зон, майже 3 км лісосмуг, висаджено 1000 кущів та дерев, організовано прибирання територій підприємств, організацій, вулиць, майданів площею майже 400 тис. кв. м, ремонтуються фасади будинків. У Каховці працівники ВАТ "Каховський завод електрозварювального обладнання" перекопали газони, вивезли сміття, обрізали дерева та висадили саджанці каштанів (90) і беріз (50). У районному центрі смт Каланчак виконані роботи по берегоукріпленню річки

Каланчак довжиною 2 км. Силами місцевих школярів та мешканців селища було висаджено більше 500 саджанців бука, берези та клена.

* * *

На території України накопичено понад 3,5 млрд т побутових відходів. Щороку на кожного жителя припадає біля 250 кг комунальних відходів. Ця цифра буде невпинно зростати. За цим не тільки забруднення і захаращення родючих земель та територій, а й непередбачувані екологічні наслідки. Особливо гострою є ця проблема для великих міст.

Саме про це йшлося на розширеному засіданні колегії виконавчого органу Київради - столичної міськдержадміністрації. Міська влада зокрема ухвалила спорудження в Києві чотирьох сміттєсортувальних станцій, які почнуть діяти уже в цьому році. Це дасть змогу зберігати залишки в спресованому вигляді, обгорнутими у водонепроникну плівку, що зменшить загрозу проникнення фільтрату в підземні води на територіях полігонів. Буде також розширено впровадження проекту сортування твердих побутових відходів безпосередньо громадянами. Цей експеримент проходить у чотирьох районах столиці в рамках українсько-датського проекту "Технічна допомога Україні з модернізації сектора поводження з твердими побутовими відходами в м. Києві". Експеримент підтвердив, що переважна більшість міських жителів підтримують практику роздільного збирання твердих відходів. Проектом також передбачається встановлення на подвір’ях багатоповерхових будинків пунктів для приймання відібраної мешканцями вторсировини за відповідну оплату.

Экскаватор-погрузчик