Олександрина Кругленко, Донецьк
№ 36. 1 жовтня 2004 року, стор. 6

Третьою в країні (після Києва та Харкова) за кількістю вищих освітніх установ є Донецька область: нинішній навчальний рік розпочали у 26 закладах III-IV рівнів акредитації 120 тисяч студентів, з них 72 тисячі - на стаціонарі.

55,4 % майбутніх спеціалістів навчаються на контрактній основі, 42,8 % - на бюджетній, 1,7 % повернуться на підприємства, які направили їх до ВНЗ, а 0,1 % мають змогу одержати освіту за допомогою місцевої влади.

51 тисяча студентів залучилися до навчання у 68 вузах I-II рівнів акредитації. Два вищі навчальні заклади опановують проекти програми TACIS (Донецький національний університет і Донецький державний університет економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського), інші працюють за теж дуже цікавими міжнародними програмами. В області діють і середні спеціальні навчальні заклади, найстарішому з яких - Горлівському індустріальному технікуму (саме під такою назвою він відомий багатьом тисячам випускників) незабаром виповниться 130 років.

Попит на робітничі професії задовольняють 221 професійно-технічне училище та ліцей, які входять до восьми освітніх округів краю. До речі, молодь на Донеччині зараз все більше цікавиться професіями будівельників, верстатників, зварювальників, але вже з інноваційним спрямуванням.

Для школярів області діє комплексна програма "Обдаровані діти", яка виконується за трьома напрямами "Відродження духовності Донецького краю", "Інтелектуальний потенціал" та "Здорове покоління Донбасу". Програма дає прекрасні результати - щороку вищі навчальні заклади поповнюються добре підготовленими юнаками та дівчатами, які дуже швидко освоюються серед тих, хто будує новий Донбас.