№ 2. 31 березня 2004 року, стор. 8

  • Таке рішення прийняла колегія обласної державної адміністрації, яка відбулася минулого тижня, - розповів Михайло Васильович. - Ось так, дуже конкретно виконуватимемо доручення Президента України від 17 березня 2004 року N1-1/313 про проведення акції "Благоустрій України". Я підписав розпорядження щодо підготовки до Великодніх свят, проведення "Дня довкілля-2004". Воно стосується не лише всіх райдержадміністрацій, виконкомів міських, селищних, сільських рад, а й підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування.

Розпочинаємо широкомасштабну роботу з санітарного очищення та благоустрою сіл. Зроблено перші кроки в реалізації завдань Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07. 2001 року N915 "Про впровадження системи збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини".

Так, на Городенківщині за сприяння голови райдержадміністрації Миколи Олінійчука та міського голови Степана Яворського організовано роздільний спосіб збирання твердих побутових відходів як у самому райцентрі, так і в деяких селах району. На відповідному рівні працює там екологічна служба, організована роз’яснювальна робота серед учнівської молоді та дорослого населення. До благоустрою залучені інтелігенція, церковні громади.

Незабаром у селах Прикарпаття створюватимуться приватні підприємства з утримання сільських об’єктів благоустрою. Окрім, так би мовити, шефства над закладами охорони здоров’я, освіти, культури, вони розчищатимуть русла річок та їхні береги, облаштовуватимуть сміттєзвалища та скотомогильники.

До Великодня залишилось часу небагато, роботи - вдосталь. Стараємося встигнути висадити майже півтора мільйона дерев.

Загалом до благоустрою ставимося серйозно й займаємося цим постійно. Торік за порушення правил благоустрою адмінкомісією було притягнено до відповідальності понад 1,5 тис. керівників різного рівня. Водночас переможцями обласного конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку" стали: місто Долина (перше місце і грошова премія в розмірі 30 тис. грн та диплом обласної ради й облдержадміністрації), селище Рожнятів (друге місце) та місто Снятин (третє місце). Відзначено позитивну роботу з поліпшення соціально-економічного розвитку та благоустрою міст Калуш, Тлумач, Рогатин, Богородчани та Верховина. В аналітичному огляді на всеукраїнському рівні, за поданням нашої обласної конкурсної комісії, Івано-Франківщину представлятимуть міста Івано-Франківськ і Долина, селище Рожнятів та село Підгайчики Коломийського району.