Інф "ПВ"
№ 48. 12 листопада 2004 року, стор. 3

Нові види нотаріально завірених угод, що з'явилися в Україні 2004 року, - укладання таємного заповіту та шлюбні аліментні договори, не мають попиту в українців. Загалом за 9 місяців нинішнього року в Україні було укладено лише 4 такі угоди, причому 2 з них на Одещині.

Відповідно до нового Цивільного кодексу громадяни отримали можливість укладати таємний заповіт, не повідомляючи нікому про його зміст. Проте таким правом з початку року скористалося лише троє українців - мешканців Одеської, Черкаської областей та АР Крим.

Крім того, ще одним новим правом щодо укладання шлюбного аліментного договору, який запроваджено Цивільним та новим Сімейним кодексами і згідно з яким подружжя може визначити умови, розмір та термін сплати аліментів один одному, наприклад, після розлучення, скористалася лише одна сімейна пара, що мешкає в Одеській області.

Укладання таємного заповіту та шлюбні аліментні договори існують у більшості зарубіжних країн. Непопулярність нових видів угод в Україні зумовлена необізнаністю українців у правових питаннях.