Людмила Альошина, Тернопіль
№ 54. 3 грудня 2004 року, стор. 7

Тернопільську медичну академію імені Горбачевського інколи називають університетом дружби народів, адже в ній здобувають вищу освіту юнаки і дівчата з 24 країн світу. Це свідчить про те, що система підготовки майбутніх лікарів імпонує зарубіжним студентам. То й не дивно, бо вона все ближче підступає до європейських стандартів, яких вимагає від України Болонський освітній процес.

Академічна освіта, крім чисто медичних знань, дає студентам ще й бездоганне володіння іноземною мовою. Близько 50 % лекцій і практичних занять проводяться тут англійською. Всі випускники мають змогу удосконалювати свій фах у будь-якій державі Європи, а їхні дипломи не потребують додаткового підтвердження в жодній країні світу. За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, Тернопільська академія за всіма параметрами медичної роботи посідає третє місце після київських ВНЗ, а за якістю підготовки студентів - друге після Донецького держуніверситету.

Велику увагу приділяють нині в академії спільному з медиками штату Північна Кароліна проекту, який передбачає підготовку українських медсестер для роботи у Сполучених Штатах Америки. Вітчизняні фахівці отримуватимуть однакову з американськими колегами зарплату, користуватимуться всіма властивими для медперсоналу соціальними гарантіями. Термін дії програми становить 5 років. Після закінчення проекту всі стажери мають повернутися в Україну - це неодмінна умова угоди.