Євген Ананьєв
N 44. 29 жовтня 2004 року, стор. 8

У Національному палаці "Україна" відбувся творчий звіт майстрів мистецтв Одеської області "На Чорноморській хвилі". До його учасників з вітальним листом звернувся Президент України, в якому відзначив, що "не хлібом єдиним" живе і славиться Одеський регіон. Не забувають жителі Південної Пальмири про історичні корені своїх талановитих земляків, виховують молодь на багатовікових традиціях і культурній спадщині багатьох поколінь, що проживали в українському Причорномор'ї.

Гостями свята були віце-прем'єр-міністр України Д. Табачник, міністр культури і мистецтв Ю. Богуцький, представники громадськості. Делегацію ж "винуватців" святкування представив голова Одеської облдержадміністрації С. Гриневецький.

Учасники свята ознайомилися з фотолітописом історії Одеси часу незалежності України, художніми полотнами тамтешніх живописців і графіків, оглянули роботи народних майстрів: вишиванки, вироби з дерева й глини, інші зразки декоративно-прикладної творчості багатонаціональної Одещини.

У концерті, що тривав понад три години і задовольнив найвитонченіші смаки шанувальників вокального та хореографічного мистецтва, були представлені різні жанри.

Великий інтерес у глядачів викликала театральна композиція "Ми - козацького роду", в якій елементами пластики й вокалу відтворена хвилююча сторінка історії визволення Причорноморського краю від турків - узяття фортеці "Хаджибей". На високому професійному рівні були виконані сучасні джазові музичні номери, арії з опер і оперет, балетні композиції.

Особливо сподобалася глядачам театралізована композиція "На Одещині - весілля", у якій постановники (заслужені артисти України Е. Коган і Т. Подерська) зуміли майстерно, зі смаком і гумором відобразити національні традиції народів, які проживають у регіоні, ритуали сільського весілля, подарувавши мистецьке задоволення і гарний настрій присутнім.