Інф. "ПВ"
№ 38. 8 жовтня 2004 року, стор. 3

З початку проведення операції "Урожай-2004" в Криму порушено 25 кримінальних справ за фактами розкрадання зерна та іншими злочинами. Збитки становлять понад 350 тис. грн. У засіки повернуто понад 150 т вилученого у злодіїв збіжжя.

За матеріалами Державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ), у Чорноморському районі порушено кримінальну справу за статтею 185 частиною 5 Кримінального кодексу України (крадіжка в особливо великих розмірах, вчинена групою осіб). Двоє фермерів з села Красна Поляна виїхали на чуже поле на власному комбайні й почали збирати озиму пшеницю. Поки селяни викликали міліцію, крадії встигли накосити 14 тонн пшениці, вартість якої - 37 тис. грн. Збирачам чужого зерна загрожує позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна, зокрема й комбайна.

У Білогірському районі співробітники ДСБЕЗ райвідділу міліції припинили злочинну діяльність голови однієї із сільрад, який вирішив скористатися своїм службовим становищем у корисливих цілях. Ще в 2000 році на порушення земельного законодавства він підробив протокол сесії сільської ради на користь шістьох громадян, які не були жителями села. Отримавши таким чином по 2 га землі, заїжджі фермери впродовж чотирьох років безплатно користувалися земельними угіддями. Нинішнього року злочин було розкрито. Збитки, що їх завдано державі, вже становили близько 60 тис. грн. Прокуратура порушила кримінальну справу за фактами зловживання службовим становищем. Ведеться слідство.

У Красноперекопському районі місцевий тракторист, використовуючи для перевезення краденого свій особистий легковий автомобіль з причепом, примудрився поцупити з току близько півтонни зерна нового врожаю, ймовірно з метою подальшого продажу. Співробітники міліції затримали крадія на місці злочину при перевезенні награбованого. За цим фактом порушено кримінальну справу. Трактористу загрожує позбавлення волі до 5 років.