Віталій Дешко
№ 2. 31 березня 2004 року, стор. 8

Столиця України ініціативу Президента підтримала досить широко. Київський весняний двомісячник із благоустрою триватиме з 15 березня до 15 травня. Міські об’єкти нині готуються до весняних свят, "стартують" роботи, пов’язані з акціями "Водоймам Києва - природну чистоту", а також з роком парків, скверів та високої екологічної культури киян.

До активу двомісячника з благоустрою залучається близько 60 млн грн (з них 41,1 млн грн позабюджетних коштів). Найбільше коштів на упорядкування столиці виділено Шевченківським, Святошинським, Деснянським районами Києва, а також корпорацією "Київавтодор". За цей час у столиці має бути закладено 6 нових скверів, 36 га нових газонів, відремонтовано 800 га газонів, посаджено понад 18 тис. дерев, понад 26 тис. кущів та 5 млн квітів.

Серед найпомітнішого у рамках акції - активне доосвітлення Києва. Це, зокрема, проведення капітального ремонту 23 км мереж зовнішнього освітлення, відновлення освітлення у 3400 під’їздах будинків та майже 17 км мереж міжквартальних проїздів.

Про благоустрій житла та прибудинкових територій теж не забуто: поточний ремонт будинків обсягом 56 тис. кв. м та комплексний ремонт фасадів 118 житлових будинків має помітно "освіжити" обличчя спальних районів столиці.

У водному плесі Славути віддзеркаляться 24 оновлених пляжі з новими екологічними паспортами та 35 зон відпочинку на водних об’єктах. У підсумку має бути очищено 700 га берегової зони водойм (зокрема, Совські ставки, русла річок Либідь та Сирець).

Загалом у столиці заплановано до введення в експлуатацію 79 об’єктів комплексного благоустрою. Найбільше у цьому переліку - 22 об’єкти - має облаштувати Шевченківський район. Саме цей район і нині, й постійно передує у такій роботі.

Серед традиційно доглянутих оаз благоустрою у Шевченківському районі незмінно перебуває, зокрема, загальноосвітня санаторна школа-інтернат N20 для дітей з малими та неактивними формами туберкульозу. У цій школі, де навчається 317 дітей, дбайливо піклуються про реабілітацію не лише фізичного, психічного та соціального здоров’я дітей, обділених через хворобу та недостатню батьківську опіку багатьма життєвими радощами, а й про їхнє екологічне виховання.

  • У 2003 році наш район посів перше місце за підсумками роботи з благоустрою, озеленення і приведення території до належного санітарного стану, - розповідає директор школи-інтернату Тамара Захожа. - Ми пишаємось тим, що багато скверів - таких, як сквер імені І. Котляревського на вулиці Мельникова - розпочали нове життя. Після багатьох років забуття відроджена гордість парку - затишні фонтани. Новий, добре облаштований сквер прикрасив і вулицю Зоологічну, гарні альпінарії, дерева, квіти.

З ініціативи управлінь освіти та науки Києва і районів серед дошкільних закладів минулого року проводився конкурс "У нашому садочку, як у віночку". І перше місце серед київських дитячих закладів у цьому конкурсі отримав дошкільний заклад N180 на вулиці Мельникова нашого району. Серед призерів і відзначених були й школа-дитячий садок "Райдуга", і дитсадки NN495, 543, 545, 645. Можна назвати багато дитячих дошкільних закладів у Шевченківському районі, які прекрасно доглядають свою територію.

  • Серед шкіл-інтернатів уже з цього року оголошений щорічний конкурс на кращий інтернатний дворик. Конкурс для нас складний, тому що територія нашого інтернату - це 2,5 гектара, - продовжує Тамара Василівна. - На території повинна бути належно оформлена і тиха зона для відпочинку, й ігрові майданчики. Не всі плани вдається реалізовувати, тому отримуємо допомогу місцевої влади. Наприклад, минулого року було видано розпорядження голови Шевченківської райдержадміністрації Миколи Харитончука про встановлення партнерських зв’язків між підприємствами, організаціями і школами Шевченківського району. Відтак наші шефи з ЗАТ "Монтаж-Вентиляція" допомагають в облаштуванні кондиціонерами комп’ютерного класу, їдальні, комунальне підприємство по ремонту житлового господарства, а також господарство по захисту зелених насаджень району - у кронуванні дерев, облаштуванні алеї, 2 великих квітників і альпінарію.

Усі ці заходи, окрім усього, є частиною загальної Комплексної програми розвитку шкіл-інтернатів Шевченківського району на 2003-2005 роки. Окрім посильної спонсорської допомоги, цього року нашій школі-інтернату має бути виділено 580 тис. грн на ремонтно-будівельні роботи у житловому корпусі, в їдальні й на території закладу.

Тим часом активне шкільне квітникарство й озеленення (а школа наша щороку розквітає буйноцвітом неабияк) тримаються на ентузіазмі самих викладачів, примножуючись розумінням потреби в чуйному ставленні до живої природи з боку дітей. А до виховання екологічної культури у дітей зусиль треба докладати неабияких. Але результат виправдає всі виховні затрати.