Володимир Галаур, Харківська область
№ 48. 12 листопада 2004 року, стор. 6

Свято з нагоди 60-річчя визволення України від фашистських загарбників на Харківщині розпочалося зібранням Героїв Радянського Союзу, кавалерів ордена Слави та медалі "За відвагу" в одному з найкращих залів міста - Академічному театрі опери і балету імені М. Лисенка. Тут прийом на честь ветеранів влаштували голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов та голова Харківської обласної ради Олексій Колєснік.

Євген Кушнарьов вручив ветеранам війни відзнаки Президента України - ювілейні медалі "60 років визволення України від фашистських загарбників", а Героям Радянського Союзу - вітальні листи від Президента України. Звертаючись до ветеранів, голова облдержадміністрації привітав їх зі знаменною датою та нагородами:

  • Усі люди мають пам’ятати про все, що ви зробили, а держава, крім цього, повинна ще й робити відповідні кроки. Я щасливий, що ми втілюємо в життя обіцянки: впродовж 4 років пенсії збільшилися в 11 разів - з 67 грн до 301 грн (в середньому по області). Цей процес продовжуватиметься і в майбутньому. На щастя, маємо змогу віддавати вам належну шану і створювати ті умови, яких ви, безумовно, заслуговуєте. Я думаю, всі ви відчуваєте ті зрушення, які відбуваються останнім часом у державі. Економіка вже вийшла на рівень, який дає змогу говорити про реальне поліпшення життя людей - збільшення пенсій, покращення житлових умов, забезпечення тих, хто потребує, автомобілями, телефонним зв’язком, медичним обслуговуванням. Але й добре слово, шана, особливо від молоді, має для вас не менше значення.

Жодний учасник бойових дій не повинен лишитися без належної уваги. За великим рахунком, ветерани війни повинні відчути, що ми пам’ятаємо гасло "Ніщо не забуте, ніхто не забутий".

Ці слова голови Харківської облдержадміністрації стали справжнім девізом у підготовці до святкування. Впродовж травня-жовтня у багатьох населених пунктах області проводилися заходи з ушанування учасників війни: були впорядковані місця поховань, братські могили, пам’ятники загиблим воїнам, меморіальні дошки, оновлені експозиції в краєзнавчих та шкільних музеях, влаштовано тематичні книжкові виставки. На базі навчальних, клубних, бібліотечних і музейних закладів проведено тематичні науково-практичні конференції для учнівської молоді та викладачів, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та учасниками боїв за визволення області. Також було створено пошукові групи, які здійснюють роботу щодо обліку ветеранів Великої Вітчизняної війни, збору документальних матеріалів, фотографій, описів бойових подвигів учасників визволення України.