Інф. "ПВ"
№ 59. 22 грудня 2004 року, стор. 4

Позиція України була представлена на конференції сіоністських молодіжних організацій Європи.

Генеральний секретар Євроазіатського Єврейського Конгресу, президент Федеральної єврейської національно-культурної автономії Росії Михайло Членов взяв участь у Конференції сіоністських молодіжних організацій Європи, що відбулася у Страсбурзі.

Конференція, скликана за ініціативою ізраїльського міністра у справах Єрусалима і діаспори Натана Щаранського, була присвячена боротьбі з антисемітизмом.

Ще до початку конференції М. Членов і голова Генеральної ради ЄАЄК, голова Ваада України Йосип Зисельс обговорили порядок денний цього форуму з Н. Щаранським.

Учасниками Страсбурзької конференції стали понад 300 керівників єврейських молодіжних організацій з 20 країн, зокрема з України, Росії та Білорусі.

Мова йшла про характер сучасного антисемітизму в країнах Європейського Союзу і СНД та про способи протистояння цьому явищу. Пан Членов ознайомив учасників форуму з діяльністю ЄАЄК і президента Конгресу з боротьби з антисемітизмом і організації міжрелігійного діалогу (особливо іудейсько-ісламського) Олександра Машкевича.

Слід відзначити, що недавно в Страсбурзі було спаплюжено єврейський цвинтар. Учасники конференції зібралися біля могил, щоб очистити надгробні пам'ятники від антисемітських написів, але поліція не дозволила це зробити, пославшись на те, що видалення слідів вандалізму може утруднити роботу слідства. Учасники конференції на чолі з паном Щаранським висловили протест з цього приводу.