№ 49. 17 листопада 2004 року, стор. 6

ТЕРНОПІЛЬ. На заводі "Вінісан" урочисто введено в експлуатацію нову лінію з виробництва пористо-монолітної шкіри. Тут виготовлятимуть матеріал для сумок, взуття, обтягування салонів автомобілів та пасажирських вагонів. Нове обладнання встановлено за рахунок інвестицій польського підприємства "Санвіль". Це одна з найбільших іноземних інвестицій у виробничу сферу Тернопільщини. Для виготовлення продукції за найвищими стандартами якості й ефективності польські підприємці мають намір організувати навчання працівників заводу.

Таке обладнання працює в Україні лише в Запоріжжі. В зв'язку з цим, його потужностей недостатньо для українського ринку, більшу частину пористо-монолітної шкіри Україна імпортує. "Ми сподіваємося, наша продукція завдяки тому, що виробляється на німецькому обладнанні, буде дешевшою, ніж російська чи турецька", - зазначив голова дирекції ТОВ "Вінісан" Михайло Федунець.

ХАРКІВ. АТ "Швейна фабрика імені Тінякова" розпочала підготовку до виконання замовлення німецького партнера - фірми "Veber". Щоб здійснити це у встановлені контрактом терміни, на харківському підприємстві вирішили організувати новий цех, який планують ввести в дію в грудні нинішнього року. Додаткове швейне обладнання поставить на умовах лізингу фірма "Veber", а роботу над замовленням фабрика розпочне з початку 2005 року. Розширення виробничих потужностей збільшить обсяг продукції на 5 тис. виробів за місяць і доведе її до 28 тис. Керівництво підприємства планує підвищити заробітну плату швейникам на 15-20 %.

Основний обсяг продукції (20 тис. шт. виробів із 23) українське підприємство нині відправляє своїм зарубіжним замовникам у США, Канаду, Англію, Бельгію, Францію, Австрію, Німеччину.

При цьому частка продажу на внутрішньому українському ринку збільшиться до 40 %, буде відкрито фірмові магазини, розроблено нові моделі одягу.

МИКОЛАЇВ. Новинка ЗАТ "ВОЗКО" - шкіра з натуральною лицьовою поверхнею "Леді" зацікавила виробників взуття на XXIII федеральному ярмарку товарів і обладнання текстильної й легкої промисловості в Москві. Високоякісному артикулу відповідає ще одна нова розробка підприємства з Вознесенська - "Лорд".

Підприємство, що є лідером у своїй галузі, щорічно випускає близько половини загального обсягу виробництва шкіри в Україні (причому до 50 % виробленої продукції експортується).

Генеральний директор підприємства Сергій Кернер зазначає, що "Леді" й "Лорд", які використовуються для пошиття жіночого і чоловічого взуття, раніше виготовлялися в основному в Південній Кореї та Китаї. ЗАТ "ВОЗКО" уклало договори про співпрацю з відомими фірмами світу, котрі спеціалізуються на виготовленні хімічних матеріалів, що дають змогу отримувати нові технології. Підсумком цієї спільної роботи і стало освоєння артикулів "Леді" та "Лорд".

ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Лінію оцинкування труб гарячим способом (вартістю $5 млн) пущено нещодавно в експлуатацію у ВАТ "Дніпропетровський металургійний завод імені Комінтерну" ("Комінмет"). За словами директора заводу Анатолія Вулиха, потужність нового виробництва, яке забезпечуватиме антикорозійне покриття труб усього сортаменту (круглих і профільних), - 50 тис. т на рік. Із введенням у дію нової лінії додатково створено 50 робочих місць, при повному завантаженні до 30 % всієї продукції виготовлятиметься за її допомогою. Продукція "Комінмету" відповідатиме чинним українським, європейським та американським стандартам. Підприємство вже має до 50 потенційних замовників на нову оцинковану трубу з Англії, Німеччини, Сербії та Чорногорії, країн Балтії.

Нині "Комінмет" - єдине підприємство у країнах СНД, яке за 9 місяців побудувало й розпочало виробництво труб за новою технологією, що гарантує захист металу від корозії не менше, ніж 50 років, - зазначив, виступаючи на церемонії відкриття лінії, голова облдержадміністрації Володимир Яцуба. Такі труби матимуть широке застосування, впевнений він, насамперед у будівництві і комунальному господарстві.

Як відомо, Указом Президента України група працівників ВАТ "Дніпропетровський металургійний завод імені Комінтерну" за високий професіоналізм та у зв'язку з пуском першої в Україні автоматизованої лінії гарячого оцинкування труб удостоєна державних нагород та почесних звань.

На підприємстві й надалі продовжуватимуть технічне й технологічне оновлення. На черзі - підготовка до створення нового трубоелектрозварювального стана 76-159 виробничою потужністю близько 70 тис. т труб, який передбачається запустити в дію у травні-червні 2005 року.

ЛЬВІВ. Відомий в Україні й далеко за її межами бренд львівського заводу "Електрон" повернувся на вітчизняний "подіум". У партнерстві з такими світовими виробниками, як Philips, Panasonic, Samsung, LG та Thompson, львів'яни налагодили виробництво перших двох моделей нового покоління - з плоским і напівплоским кінескопами діагоналлю 54 см. І вже перші результати показали, що новинки швидко розкуповуються не лише у Львові, але й в Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному. Із збільшенням обсягів виробництва продукція надійде і в інші регіони України.

Генеральний директор "Електрона" Орест Яремчук підкреслює, що власні маркетингові дослідження, здійснені в різних областях країни, підтвердили високу популярність і визнання львівської марки. Адже наші телеприймачі безвідмовно служать навіть після 15-20-річного "пробігу". Тож у перспективі планується довести "українізацію" телевізорів до 50 %. Для забезпечення якості продукції такого класу важливо витримати високий стандарт монтажу та регулювання. Весь технологічний цикл атестований, а продукція пройшла повний цикл випробувань і сертифікована на відповідність стандартам України. Вже найближчим часом буде освоєно виготовлення телевізорів усіх типорозмірів - з екраном діагоналлю від 37 см до 72-х та 82 см.