Олена Сердюк, Луганська область
N 45. 3 листопада 2004 року, стор. 7

Близько трьох років тому Луганське обласне радіо започаткувало передачу "Півгодини на тему", в якій керівники області спілкуються з населенням. Щомісяця в прямому ефірі запрошує до діалогу голова облдержадміністрації Олександр Єфремов. За час існування цієї популярної передачі до обговорення найболючіших життєвих проблем долучилися сотні жителів регіону. І жодне їхнє звернення не залишилося без уваги.

Більшість з них зумовлена всілякими побутовими негараздами, недоліками в роботі підприємств ЖКГ, складними життєвими обставинами, бюрократичною тяганиною. Зазвичай голові телефонують ті, хто зневірився в обіцянках місцевих чиновників. Про одну таку, на перший погляд, типову, але цікаву й повчальну історію, варто розповісти.

Позаторік шахтарські міста Луганщини, які після закриття виробок перетворилися на депресивні регіони, потерпали від холодів. Наприклад,

Кіровськ. Тодішня команда міськради не тільки недбало готувалася до опалювального сезону, а й, як згодом з'ясувалося, надавала обласному керівництву необ'єктивні дані щодо ситуації. Перспектива ще однієї холодної зимівлі кіровчан ніяк не влаштовувала. Голова одного з домових комітетів зателефонувала Олександру Єфремову у прямому радіоефірі, розповіла правду про біди своєї родини та сусідів. О. Єфремов приїхав до Кіровська і справа, зрештою, зрушила з місця - теплотрасу і котельню почали ремонтувати.

Під час передачі "Півгодини на тему" про застарілу манеру чиновників водити прохачів манівцями розповіла мешканка 1-го мікрорайону Луганська. В її квартирі з 1997 року немає опалення. Про це знають усі керівники комунальних служб і навіть сам мер. Однак питання залишається відкритим. Голова облдержадміністрації пообіцяв розібратися з цією проблемою. І додав: "Жодна квартира в області нинішньої зими не буде без тепла".

На Луганщині проблеми в комунальному господарстві значною мірою залежать ще й від наслідків реструктуризації вугільної галузі. Адже вся соціальна сфера ліквідованих шахт, зокрема й житловий фонд, передана на баланс місцевих рад і впоратися з цим величезним, занедбаним господарством украй важко. Хоча... у багатьох випадках це не найголовніше. Адже скарги, обурення, біди мешканців нерідко провокуються формалізмом та байдужістю чиновників.

Радіопередача "Півгодини на тему" - не лише ефективна форма спілкування влади та населення, а й досить серйозний моніторинг соціальної ситуації в регіоні, настроїв і потреб людей. Якщо раніше громадяни телефонували до обласного керівництва тільки з приводу своїх власних проблем, то нині діалоги все частіше зачіпають інтереси широкого загалу. Це - досить красномовне свідчення того, що громадська активність населення Луганщини зростає.