№ 58. 17 грудня 2004 року, стор. 2

Комітет виборців України вважає, що Україна має всі шанси провести повторне голосування 26 грудня більш чесно і вільно, ніж це було під час попередніх голосувань. Про це на прес-конференції заявив голова КВУ Ігор Попов.

Зокрема Комітет вважає, що прийняті парламентом зміни до виборчого закону допоможуть перешкодити повторенню вже використаних під час голосувань 31 жовтня і 21 листопада технологій фальсифікацій. Водночас Комітет відмічає, що окремі зміни значно ускладнять процедуру волевиявлення для певної кількості виборців. Зокрема, за словами Попова, Комітет очікує, що близько мільйона виборців втратять право голосу через обмеження, які стосуються голосування по відкріпних посвідченнях і за межами дільниць. "Але ми просимо виборців з розумінням поставитися до такої ситуації. Краще, якщо частина виборців утратить своє право голосу, ніж якщо цей голос буде сфальсифікований", - вважає Ігор Попов.

Однією з найбільших проблем у ході підготовки до голосування 26 грудня Комітет виборців називає формування територіальних і дільничних виборчих комісій. Зокрема, за словами Попова, штаби обох кандидатів у президенти відчувають кадрову кризу, особливо в регіонах, де більшість населення підтримує опонента. Разом з тим, на думку Попова, можливість введення до комісій осіб, які проживають на території інших округів і дільниць, може частково розв'язати цю проблему. При цьому Попов підкреслив, що Комітет виборців закликає штаби обох кандидатів відмовитися від представлення, а виборчі комісії від реєстрації як членів комісій тих осіб, які винні в грубих порушеннях і фальсифікаціях під час попередніх голосувань.

Ще однією проблемою, на думку КВУ, можуть стати списки виборців, сформовані на основі списків 31 жовтня, які були погано підготовлені. Тому Комітет виборців закликає всіх громадян України з 20 по 25 грудня відвідати свої виборчі дільниці й перевірити наявність свого прізвища в списках.