Інф. "ПВ"
N 51. 24 листопада 2004 року, стор. 6

За 6 років діяльності Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в Україні. Понад 6300 молодих сімей отримали пільгові кредити на будівництво або придбання житла. З державного бюджету на це було виділено більше 400 млн грн, з місцевих бюджетів - 80 млн грн.

Цих коштів, на жаль, замало для всіх бажаючих мати власне родинне гніздо, тому постає питання залучення до молодіжного кредитування позабюджетних асигнувань. У зв'язку з цим ще торік постановою Кабінету Міністрів України було затверджено Порядок часткової компенсації відсоткової ставки за кредити, надані комерційними банками.

Як відомо, молодіжні кредити під 3 % річних надаються на 30 років. При цьому сім'ї з дітьми мають право на пільги. Так, при народженні однієї дитини сім'я звільняється від виплати відсоткової ставки, двох - також від сплати 15 % кредиту, трьох і більше дітей - виплачує тільки половину призначеної до виплати суми. Такий порядок при наданні кредиту за рахунок бюджетного фінансування.

У випадку ж отримання молодою сім'єю комерційного кредиту Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву в Україні, відповідно до зазначеної вище урядової постанови, компенсує відсоткову ставку в обсязі облікової ставки НБУ, яка на сьогодні становить 8%. Вік молодих людей, які можуть скористатися такими кредитами, нині збільшено до 35 років. При цьому перебування молодої сім'ї на квартирному обліку не обов'язкове. За цією програмою кредити на загальну суму понад 55 млн грн вже отримали близько шестисот сімей, і їх число постійно зростає.