№ 59. 22 грудня 2004 року, стор. 2

Штаб Віктора Януковича звернувся до чинного Президента України Кучми, Служби безпеки України, інших компетентних структур з пропозицією взяти до перевірки інформацію про замах на Віктора Ющенка, який готується "бойовиками Януковича".

Про це йдеться у заяві штабу за підписом Тараса Чорновола.

"Днями до керівника штабу Віктора Януковича Тараса Чорновола надійшла конфіденційна інформація від джерела в оточенні Ющенка, ім’я якого зі зрозумілих причин ми не можемо оприлюднити, про те, що радикали в оточенні Ющенка вимагають жорстких дій", - йдеться у заяві.

"Зокрема, готується замах на Ющенка, який буде подаватися як вчинений "бойовиками Януковича". Джерело повідомляє, що лише після цього підніметься народ, вступлять у бій справжні бойовики і захоплять владу", - говориться у заяві Т. Чорновола.

Тарас Чорновіл розцінив як "непряме підтвердження цієї інформації" заяву народного депутата Григорія Омельченка про те, що нібито зброя Чорноморського флоту Росії використовуватиметься для організації силового зриву виборів.

"Подібна заява є яскравим прикладом депутатської безкарності, прикритої депутатським імунітетом, відсутності відповідальності за сказане і зроблене, зневаги не лише до українського закону, але й до сусідньої держави, у даному випадку - Росії, якій належить цей флот", вважає Т. Чорновіл.

"У появі такої заяви ми вбачаємо прикриття радикальних дій з боку оточення Віктора Ющенка і вважаємо, що реально вона відображає ситуацію щодо намірів цих сил у будь-який спосіб зірвати вибори, спровокувавши насильницькі дії з реалізації сценарію силового захоплення влади. У тому числі і через фізичне знищення Віктора Ющенка".

Штаб Януковича також заявляє, що володіє "переконливою інформацією про те, що фінансові потоки на організацію заходів так званої "оранжевої революції", зокрема функціонування наметового містечка у Києві, спрямовуються з-за кордону.

"Те, що ми поки що бачили від організації "Пора", - лише верхівка айсбергу. У нас є переконливі дані, що організація насправді складається зі спецназівців, котрі ждуть свого часу, вони озброєні, добре навчені, фінансовані і, як відомо нам, погрожують штабові Ющенка використати силу, після чого ситуація неминуче стане неконтрольованою", - заявляє Тарас Чорновіл.