Інф. "ПВ"
N 44. 29 жовтня 2004 року, стор. 8

На території історико-культурного комплексу "700-річний запорізький дуб" у Запоріжжі відкрито Малий Свято-Покровський храм, зведений на місці давньої церкви запорозьких козаків.

Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Василій у присутності численних гостей, парафіян освятив нову церкву, висловивши глибоку вдячність за допомогу у створенні історико-культурного комплексу й у відбудові храму всім ініціаторам цієї благородної духовної справи, зокрема міському голові Євгену Карташову.

  • Запоріжжя може і має стати найбільшим туристичним центром країни, і над цим сьогодні працює міська влада, - наголосив Є. Карташов. У планах мерії - продовжити упорядкування історико-культурного комплексу біля легендарного 700-річного запорізького дуба, створити нові композиції, що відображають історію Хортиці, Запорозької Січі, облаштувати співоче поле.

Творча ж ідея втілення цього проекту належить народному художнику

України Анатолію Гайдамаці. Для нової церкви зроблені унікальні ікони у техніці інтарсія, де всі зображення складаються з 200 різновидів деревини. Мозаїка, що прикрашає стіни храму, виготовлена з тисяч шматочків смальти - кольорової смоли. Храм Покрови матиме унікальний голос із дев'яти дзвонів, найбільший з яких важить 300 кг, найменший - п'ять. Невдовзі у храмі встановлять також систему електронного управління дзвонами, яку розробляють київські програмісти.