N 39. 13 жовтня 2004 року, стор. 6

Сьогодні, незважаючи на те, що збір пізніх зернових ще триває, вже можна з упевненістю сказати: нинішній урожай не розчарував селян. За попередніми даними, валовий збір зерна становитиме понад 40 млн т, з них продовольчого - 18 млн т при потребі 7 млн т.

Фахівці стверджують, що перевищення пропозиції продовольчого зерна, концентрованих кормів та насіння над попитом на внутрішньому ринку в поточному маркетинговому році становитиме близько 9 млн т. Зрозуміло, що це призводить до зниження цін, яке негативно позначається на кишені сільгоспвиробника.

Держава вжила заходів щодо стабілізації ситуації на зерновому ринку через інтервенційну закупівлю за сприятливими для товаровиробників цінами. Бюджетним фінансуванням забезпечено закупівлю зерна до державного резерву та здійснення заставних операцій, а також підтримано створення регіональних запасів продовольчого зерна. Це дало змогу вилучити з ринку понад 3,2 млн т зерна при завданні 3 млн т. Такі заготівлі, за дорученням прем'єр-міністра, продовжуються. Розрахунки з селянами за зерно, поставлене до державного резерву, регіональних запасів та по заставних операціях мають бути завершені до 15 жовтня 2004 року.

На полях України триває осінньо-польова кампанія: збирають цукрові буряки, соняшник, кукурудзу на силос і на зерно, водночас землероби піднімають зяб, сіють озимі культури. За словами міністра аграрної політики Віктора Слаути, осіння посівна має завершитися до кінця жовтня. Але найголовніше, на думку міністра, те, що зерно лягло в ґрунт при достатній кількості вологи, що позитивно вплине на входження культур у стан перезимівлі.

Уряд потурбувався про те, щоб максимально полегшити селянські турботи. Зокрема досягнуто домовленості з постачальниками нафтопродуктів щодо забезпечення селян на період осінніх польових робіт 100 тис. т дизельного пального за цінами не вищими від 1950 грн/т.

Аграрії ж, ніби підтверджуючи народну мудрість: буде хліб - буде й пісня, під патронатом глави уряду Віктора Януковича провели нещодавно в Умані заключний етап III Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів аграрних вищих навчальних закладів "Софіївські зорі".