N 45. 3 листопада 2004 року, стор. 7

Десять років поспіль очолює виконавчу владу в Комінтернівському районі Віталій ГРОМЛЮК - кавалер ордена "За заслуги" третього ступеня, заслужений працівник сільського господарства України. Він - один із найдосвідченіших голів райдержадміністрацій Одещини.

Редакція попросила Віталія Васильовича поділитися роздумами про те, як потрібно вести діалог, підтримувати зворотний зв'язок із населенням.

  • Людей свого району знаю добре: живу й працюю тут з

1966 року. В кожному селі є ветерани, які свого часу очолювали певну владну структуру, а сьогодні за віком, станом здоров'я відійшли від справ. Таких - понад сто осіб. На мій погляд, їхній колосальний досвід, знання психології, організаторські здібності - це величезний скарб, який обов'язково варто використовувати. Це - наш громадський актив, кістяк.

Ми запрошуємо цих людей до себе, радимося з ними. Пам'ятаю, коли вперше зібралися разом, у декого навіть очі зволожилися: дякували за увагу, за те, що не забуваємо. Щоразу інформую їх про стан справ у районі, відверто розповідаю про здобутки, проблеми, недоліки, плани на майбутнє. Потім беруть слово колишні керівники районних структур, голови сільрад, директори шкіл...

Наша "елітна сотня" не соромиться вказати нам на недоробки, поділитися своїм баченням розв'язання проблем. Часто це бувають конструктивні, економічно обґрунтовані пропозиції, які перетворюються на конкретні доручення нашим структурним підрозділам. Багато що змінюється у планах райдержадміністрації після таких зустрічей, бо це і є зворотний зв'язок: будь-які сигнали з місць не залишаються поза увагою влади.

Взяти хоча б такий факт. Район швидко газифікується: блакитне паливо дійшло не лише до райцентру, а й до багатьох сіл. На жаль, не у всіх достатньо грошей, аби підвести трубопровід до осель. І не всі мають змогу заробити. Завдяки ініціативі "елітної сотні" ми почали виділяти на газифікацію по 500 гривень інвалідам війни, учасникам бойових дій і вдовам.

Ідея встановити біля райдержадміністрації пам'ятник Тарасові Шевченку також належить нашим ветеранам.

У цих зустрічах є ще один сенс, можливо, найважливіший: люди, які діляться з нами досвідом, як правило, в своїх селах - найшанованіші. Тому маємо сто повпредів, від яких жителі району дізнаються про те, чим займається державна адміністрація.

Сім років тому виникла ще одна ідея - зустрічатися з профспілковим активом. Були села, де профспілки розпалися. Ми їх відродили. І можу похвалитися: нинішнього року в усіх 157 підприємствах району підписано колективні договори.

На зустрічах з головами райкомів профспілок (їх 6) та первинних організацій найчастіше йдеться про своєчасну виплату зарплати, забезпечення нормальних умов праці, технічне устаткування, правила безпеки, спецодяг тощо. У профспілках працюють переважно люди принципові й наполегливі. Отож вислуховуємо іноді й досить різкі оцінки. Та не ображаємося - робимо висновки.

5 січня нинішнього року Президент України дав доручення щодо розвитку системи соціального партнерства, поглиблення взаємодії органів виконавчої влади з професійними спілками. Голова Одеської облдержадміністрації з цього приводу теж видав розпорядження. Почитали вимоги - а в нас усе це є.

Традиційними стали й зустрічі керівників райдержадміністрацій у трудових колективах, виступи в районній газеті та на районному телебаченні. А особисті прийоми - це вже закон, їх ніхто й ніколи не відміняє.

Щосереди проходить "день інформування": всі працівники адміністрації йдуть на підприємства, в заклади та організації.

Живий зв'язок - неодмінна умова роботи. Щораз повторюю колегам: мати владу не означає бути вище всіх, ми - поряд з людьми, і лише трішечки - попереду.