Володимир Калюкін, Івано-Франківськ
№ 53. 1 грудня 2004 року, стор. 7

Свою діяльність Івано-Франківська обласна організація Всеукраїнської Спілки "Берегиня України" розпочала в листопаді 2003-го. Що вирізняє її серед інших громадських жіночих об'єднань культурного, просвітницького напрямів країни? Про це кореспондентові "ПВ" розповіла голова обласної організації "Берегиня" Надія Канюс.

  • У нашій організації більшість жінок - представниці творчої інтелігенції. Розпочинали ми з невеликого гуртка - до десятка активісток, нині ж їх понад тисячу. Таке зростання чисельності зумовлене дієвістю нашої роботи.

По-перше, ми тісно співпрацюємо з ветеранськими організаціями. Не секрет, що в нашій області існує певна специфіка у ставленні до ветеранів Великої Вітчизняної війни... Тому ми вирішили взяти ці організації під опіку. Проводимо для них по-сімейному теплі, цікаві свята й урочистості з нагоди Дня захисника Вітчизни, 9 Травня, а також 27 липня - Дня визволення Івано-Франківська від фашистів. Чимало зроблено для проведення Дня партизанської слави, підготовки до 60-річчя визволення України від фашистських окупантів. Ми прагнемо, аби люди, котрі пройшли крізь горнило тієї війни, на схилі свого життя, почувалися захищеними, потрібними суспільству, відчували нашу вдячність, шану і турботу.

Інший напрям діяльності "Берегині України" - допомога обдарованим дітям, пошук і цілеспрямована підтримка юних талантів. Саме з цією метою ми разом з Центром роботи з дітьми за місцем проживання організовуємо для міських дітей такі свята, як початок літніх канікул або "Чарівне сердечко", готуємо їм призи, вручаємо нагороди.

До конкурсу малюнка на кошти нашої організації ми закупили його учасникам фарби, олівці, альбоми. Саме "Берегиня України" посприяла, щоб у конкурсі-фестивалі пісні і танцю "Кришталеві грона", який проводився у місті Виноградовому Закарпатської області, взяли участь двоє наших юних землячок - Ірина Шабат і Оксана Микицей. Допомагаємо ми й дорослим митцям. Зокрема спонсорували велику персональну виставку члена Спілки художників України Миколи Канюса, яка відкрилася в Коломиї в день презентації новоствореної Коломийської міської організації "Берегиня України"...

Взагалі ми переконані, що українське жіноцтво не повинно стояти осторонь найгостріших проблем суспільства, тому ми не цураємося теми політичного життя. Це стосується й участі у президентських перегонах. Ми вирішили підтримувати кандидата, котрий на ділі зумів довести своє прагнення і вміння змінювати сьогодення на краще. Отож робимо й надалі робитимемо все можливе, аби при вирішенні тих чи інших питань суспільного життя у нас не доходило до катаклізмів, громадянських потрясінь і конфліктів. Ми прагнемо стабільності, спокою, тому дбаємо про підтримання громадянського миру й злагоди - задля кращого майбутнього наших дітей і онуків. Саме під таким гаслом ми відзначили у вересні цьогорічні День знань та День миру. До Дня бібліотек підготували подарунок для книгозбірень області - черговий том серії "Жінки України". А початок жовтня у нас пройшов під знаком вшанування людей похилого віку. У день його відзначення ми завітали до Будинку, де живуть старенькі, поспілкувалися з ними, намагалися розрадити їх.

  • Які стосунки у вас з місцевою владою, зокрема в районах, де є осередки "Берегині України"?
  • Нас усіляко підтримують і надають допомогу на всіх рівнях. Є розуміння, що сучасна жінка вимушена брати на себе неабиякий тягар життєвих проблем і обов'язків... Дуже часто їй доводиться бути і за тата, і за маму, і за діда з бабусею. Тому й є розуміння з боку влади. Голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк завжди допомагає чим може.
  • Надіє Іванівно, як відомо, Україна має державні органи соціального захисту... Чи не здається вам, що часом вам доводиться їх дублювати?
  • Ми не дублюємо державні установи, а співпрацюємо з ними. Управління соцзахисту виконують свою буденну роботу згідно зі своїм офіційним статусом і обов'язками, наша ж мета - перетворити надання соціальної допомогти на невеличке свято, на подію небуденну, добротворчу... Щоб люди не просто розписалися у відомості про отримання грошей, а відчули й увагу, й повагу до себе. Тому ми, як правило, готуємо якусь невеличку концертну програму.
  • А які стосунки складаються у вашого осередку зі спонсорами?
  • Питання не з простих. Насамперед нам дуже допомагає Всеукраїнська Спілка, її голова Людмила Кириченко. Основний спонсор - це вона. Однак і на місцевому рівні є люди, які підтримують нас матеріально. Є вже серед них і постійні партнери: це фірми "Надія" (голова Мирослав Бойко), "Слован", власником якої є Олександр Арсен... Ми також тісно співпрацюємо з обласним відділенням Партії Регіонів, яке очолює Ігор Зварич. Підтримка інших фірм і організацій - це для нас ще й аргумент на користь того, що добра справа завжди знайде відгук і добрих, небайдужих людей.