№ 61. 29 грудня 2004 року, стор. 1

26 грудня Президент України Леонід Кучма разом зі своєю дружиною проголосував на виборчій дільниці N 7 територіального виборчого округу N 223 (середня загальноосвітня школа N 25 Шевченківського району міста Києва).

Після участі в повторному голосуванні у другому турі президентських виборів глава держави поспілкувався з представниками ЗМІ.

Журналісти поцікавилися, зокрема, де Президент буде зустрічати Новий рік та Різдво Христове?

  • Новий рік точно буду в Києві, у колі родини, - відповів глава держави. - А Різдво... Подивимося, як будуть розвиватися події надалі.
  • На ваш погляд, це буде останнє голосування на виборах Президента України? - запитали у Леоніда Кучми.
  • Коли я вкидав бюлетень, перехрестився і сказав: "Дай Боже, щоб це було останнє голосування". Я думаю, що це буде так, - вважає глава держави. - І, на мій погляд, потрібно тому, хто програє, на другий день зателефонувати, привітати переможця і на цьому поставити крапку в нашій тривалій виборчій кампанії. Бо витримати такі перегони жодна, напевне, країна не може, особливо в такому стані, в якому знаходиться Україна.
  • Чи будете Ви звертатися до українського народу з новорічним привітанням? - поцікавилися мас-медіа.
  • Я поки що Президент України, і я зобов`язаний звернутися, - зауважив Леонід Кучма. - У мене було бажання, що 26 грудня - вибори, 28-29 чи раніше вже можна було мати результати голосування, 30 провести інавгурацію і на цьому поставити крапку. Але зміни до Закону "Про вибори Президента України" внесли такі, що це зробило неможливим до Нового року провести інавгурацію нового Президента.
  • Чи можливі, на Ваш погляд, цього разу фальсифікації? - пролунало наступне запитання. - Якою буде, на Вашу думку, явка виборців?
  • Я відкидаю це на 100 %, - сказав Леонід Кучма, відповідаючи на перше запитання. - Хоча порушення обов`язково будуть, але ці порушення ні в якій мірі не можуть вплинути на результати виборів. А явка, я думаю, буде меншою. І це цілком зрозуміло, - люди втомилися не від того, що треба йти і за когось проголосувати, а від того, що в житті багато політики, і ця політика не позитивно впливає на ситуацію в країні.

Окреслюючи на прохання журналістів перспективи свого політичного майбутнього, Президент нагадав про Фонд, який буде займатися насамперед двома проблемами. Перша проблема - це підтримка талановитої молоді. - І друге питання, - підкреслив Леонід Кучма, - воно сьогодні стало ще більш серйозною проблемою для України, - це розподіл і по ідеології, в якійсь мірі, і по території. І це проблема із проблем, я думаю, що це головне завдання майбутнього Президента і взагалі політичної еліти усієї, якщо ми хочемо добра для України.

Коментуючи заяву Василя Базіва про те, що влада готує страшний сценарій на 27 грудня, Леонід Кучма сказав:

  • Це вже питання клініки, а не чогось іншого. Я до нього ставився з повагою, він людина, як журналіст, талановита. А коли починає займатися політикою, то тут щось не спрацьовує.
  • Василь Базів також казав, що Ви ніколи не сприймали Віктора Януковича своїм спадкоємцем і реальним кандидатом у президенти.
  • Ви знаєте, завжди хочеться бачити когось кращим, ніж те, що є сьогодні, - зауважив глава держави. - У тому числі я переконаний, що так дивилися на мене. Але ви ж розуміли розклад політичних сил в Україні. І воно само собою визріло, тим більше, що в нас сама посада прем`єр-міністра - це вже майбутній кандидат у президенти. Деякі зразу не витримують, на другий день починають працювати над іміджем, а не над економікою, інші - трохи пізніше. Я переконаний, що він був би нормальним Президентом для країни. Спасибі. З Новим роком Вас!