Президент України, прибувши до Автономної Республіки Крим, підписав Указ про призначення Олександра Кузьмука міністром оборони України.

Підписуючи указ, глава держави, зокрема, зазначив: "У нас з Олександром Івановичем відбулася серйозна тривала розмова, бо для України Міністерство оборони - не звичайне міністерство - це питання національної безпеки у всіх його аспектах".

Леонід Кучма підкреслив, що існує необхідність подальшого реформування Збройних Сил і розв'язання проблем, які накопичилися. Їх, за словами Президента України, має вирішувати насамперед Міністерство оборони. Йдеться про "питання утилізації всіх боєприпасів, яких, на превеликий жаль, у нас занадто для однієї країни, і вони зберігаються ще з часів Першої світової війни". "А це знову ж таки питання безпеки населення нашого", - підкреслив глава держави.

Говорячи про завдання Міноборони, Леонід Кучма наголосив: "Завдання перед міністром оборони дуже складні, але враховуючи той досвід, який є у Олександра Івановича, тим більше, що він мав можливість подивитися на ті проблеми зі сторони (зі сторони - я кажу умовно, бо він ніколи не відходив від проблем армії), і враховуючи його статус народного депутата, який працював у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, то він з новими силами і новим поглядом буде корисним і армії, і країні нашій.

Тому, підписуючи указ, хочу побажати йому, щоб він насамперед по-новому підходив до вирішення тих проблем, які є сьогодні в армії. По-друге, щоб армія наша, як у нас і повинно бути, дійсно була народною, щоб не було у нас проблем, щоб хтось не хотів пройти загартування в Збройних Силах, а хтось, покидаючи Збройні Сили, мав можливість казати недобре про цей час в армії. Я вже не кажу і про інші проблеми і завдання, які стосуються, зокрема, і миротворчого контингенту".

Президент України, звертаючись до Олександра Кузьмука, зазначив: "Я радий, що Ви повертаєтеся".

У свою чергу Олександр Кузьмук зауважив: "Дякую за довіру, завдання отримав конкретні, думаю, як краще їх виконати".

28 вересня Президент України -Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Леонід Кучма представив новопризначеного Міністра оборони України Олександра Кузьмука.

Виступ Президента України з нагоди представлення новопризначеного міністра оборони України Олександра Кузьмука

Представляючи нового керівника військового відомства, хотів би ще раз зосередити увагу на головних завданнях і проблемах Міністерства оборони.

Згідно зі стратегічним політичним курсом України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, головним у реформуванні військової сфери є приведення українського війська у відповідність до світових стандартів.

Так би мовити, потужним "полігоном" досягнення цих стандартів є участь наших військових у миротворчих місіях і операціях.

Україна була і залишатиметься одним з їх найактивніших учасників. Тут, як ви розумієте, і досвід, той досвід, який ніколи не отримаєш в звичайних мирних умовах. Той досвід, який дозволяє по-іншому подивитися на всі аспекти формування Міністерства оборони і Збройних Сил, в тому числі з точки зору технічного оснащення.

У багатьох країнах світу бойовий гарт сьогодні проходять понад 3 тисячі українських військових. Водночас їхній відбір, підготовка, а також технічне оснащення потребують додаткових зусиль з боку Міністерства оборони.

Це питання треба розглядати як одне з головних, ураховуючи що Україна і надалі забезпечуватиме виконання своїх міжнародних зобов'язань щодо підтримання миру на планеті та боротьби з міжнародним тероризмом.

Особливого підходу потребує проблема перебування українського миротворчого контингенту в Іраку. Новопризначений міністр має приділяти підвищену увагу цій проблемі. Особливо проблемі безпеки перебування. Для того, щоб було безпечніше, треба, щоб наші хлопці мали все необхідне, насамперед озброєння.

Я поділяю думку Олександра Івановича, що нам поступово треба виводити миротворців з Іраку, але це в часі, як ви розумієте, не завтра і не післязавтра. Це ні в якому разі не повинно бути схожим на втечу, бо при втечі втрачають все.

Я однозначно переконаний, розуміючи що в суспільстві існують й інші думки, що свого часу Україна зробила правильний вибір, ухваливши рішення підтримати забезпечення стабілізації в післявоєнному Іраку. Раніше наш батальйон у повному складі був у Кувейті і був готовий виконувати місію. Україна бере участь суто в миротворчих операціях, я підкреслюю, суто в миротворчих. Ми категорично сказали - "ні" участі в якихось військових операціях. Ми туди їхали під цим прапором і завершимо наше перебування під таким прапором. Крім того, ми дивимося і на завтрашній день Іраку. Це величезний ринок для України. Те, як розвивається українська економіка, і для нас ринки збуту - дуже важливе питання. І якщо ми там не будемо, буде хтось інший. А роботи там вистачить на всіх. Я думаю, весь світ зацікавлений у стабілізації ситуації в Іраку, бо події в Іраку впливають безпосередньо і на нас з вами. Я маю на увазі ціни на нафтопродукти. Ми бачимо, що нестабільність в Іраку на це впливає. Ще раз хочу звернутися до Олександра Івановича - питання Іраку - це питання номер один з усіх точок зору.

На сьогодні закладено правові підвалини реформування, зокрема щодо подальшого розвитку армії. І тому цей процес потрібно не розпочинати - його необхідно продовжувати, наповнюючи новим, реальним змістом.

Що ж до скорочення війська, то на мій погляд, воно вже фактично завершено. У 2004 році Збройні Сили України скорочено майже на 70 тисяч осіб, і це досягнуто в основному за рахунок вакантних посад, зменшення обсягів набору курсантів до військових вузів, переводу залізничних військ до Міністерства транспорту. Ми ні в якому разі не повинні звільнити тих, хто корисний для Збройних Сил. Насамперед я маю на увазі військових професіоналів.

Те, що нам удалося уникнути масового звільнення військовослужбовців, я думаю, дійсно великий плюс.

Ми повинні також відійти від застарілих підходів і стереотипів щодо воєнних загроз та будувати армію на принципах оборонної достатності. Але якщо загроза десь виникає додатково, треба вживати додаткові заходи.

Потрібно рішуче змінити наше з вами ставлення до стану озброєння та військової техніки. І це проблема не тільки Збройних Сил. Питання насамперед уряду, ми чітко повинні це передбачити, бо на застарілих зразках далеко не поїдеш. Основою для поліпшення ситуації у цій сфері має стати Державна програма розвитку озброєння та військової техніки. На неї ще раз треба уважно подивитися, щоб ми остаточно визначились - можливо щось ще не врахували.

Не можу не зачепити сьогодні гостру проблему, пов'язану з критичним станом зберігання боєприпасів на арсеналах, базах і складах та з їх утилізацією. Я взяв сьогодні указ, який вводить в дію рішення РНБО з цих проблем. Нічого не зроблено, а рішення Ради було 26 травня. Ви знаєте, до чого призвело зволікання з вирішенням цієї проблеми. Адже вона має бути, так би мовити зоною особливої уваги уряду і міністра оборони особисто.

Я хотів би також ще наголосити, що завданням стратегічної ваги є підвищення відповідальності посадових осіб Міністерства оборони за виконання покладених на них обов'язків. Хочу підкреслити якісну домінанту вашої роботи. Час проб і помилок давно минув, і кожний керівник на своєму місці повинен відповідати за свої прорахунки.

Нагальною проблемою є також забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців. І не тільки тих, хто йде в запас, чи на звільнення. Треба не забувати в першу чергу про тих, хто служить.

Я зупинився лише на частині проблем, які потребують особливої уваги.

Усі ми повинні розуміти всю складність нинішньої ситуації.

Гадаю, що новий міністр буде здатний виконати важливі завдання, які стоять перед Міноборони.

Тож побажаймо йому успіхів на цій відповідальній посаді.

Купить скачать - блог